Policyjny turniej strzelecki

10 grudnia 2018 roku odbyły się policyjne zawody strzeleckie. Patronat nad tegoroicznymi zawodami objął Komendant Powiatowy Policji w Olkuszu mł. insp. Piotra Morajko oraz Niezależny Samorządny Związek Zawodowy Policjantów Zarządu Terenowego powiatu olkuskiego. Była to już 11 edycja tego turnieju.

W policyjnych zawodach brało udział jedenaście 3-osobowych drużyn, przedstawicieli komisariatów policji w Wolbromiu, Bukownie i Kluczach, poszczególnych wydziałów i ogniw oraz kierownictwo. Każdy z uczestników turnieju startował w dwóch konkurencjach, tj. strzelanie dokładne i strzelanie szybkie.Najlepszym strzelcem został st.asp. Łukasz Zańko – dzielnicowy z Komendy Powiatowej Policji w Olkuszu, drugim w kolejności, asp. szt. Tomasz Mosur – specjalista Wydziału Sztab Policji w Olkuszu, na trzecim miejscu uplasował się st. sierż. Oskar Mirowski – policjant z KP w Bukownie.

W klasyfikacji drużynowej największą liczbę punktów zdobyła drużyna rewiru dzielnicowych z komendy. II miejsce zajęli policjanci wydziału kryminalnego. Na III miejscu uplasowała się drużyna kierownictwa. Zwycięzcy otrzymali nagrody ufundowane przez Komendanta Powiatowego Policji w Olkuszu i związki zawodowe.

Puchar przechodni komendanta otrzymała drużyna dzielnicowych.

Tarcza strzelecka najlepszego zawodnika w konkutencji indywidualnej - odległość 25 metrów.