Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Olkusz

Wsiadł za kierownicę bez prawa jazdy i w stanie nietrzeźwości

40-letni mieszkaniec miejscowości Strzegowa nie powinien wsiadać za kierownicę! Był w stanie nietrzeźwości i miał dwukrotnie cofnięte uprawnienia do kierowania pojazdem. Ta podróż mogła skończyć się tragedią. Samochód zderzył się z dwoma pojazdami. Na szczęście nikt nie zginął. Policja apeluje o rozważną, ostrożną i trzeźwą jazdę.

Policjanci z olkuskiej komendy wyjaśniają przyczyny wypadku, do którego doszło wczoraj tj środa 26.12.2018r. w miejscowości Kąpiele Wielkie. Kierujący Renault Scenic 40 – latek, jadąc dw 794 z Wolbromia w kierunku Pilicy, stracił panowanie nad pojazdem i zjechał na przeciwległy pas ruchu, uderzając czołowo w jadące w kierunku Wolbromia dwa pojazdy. VW Golf i Ford Mondeo, które w wyniku zderzenia zjechały do przydrożnego rowu. 76 – letnia pasażerka Forda, została helikopterem przetransportowana do szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie, pasażerki: 36-letnia kobieta i 9-letnia dziewczynka, zostały przewiezione do szpitala w Olkuszu. Kierowca Forda 39-latek, został zabrany karetką do Szpitala Powiatowego w Miechowie. Helikopter z ciężkimi obrażeniami ciała, zabrał do Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego nr 5 w Sosnowcu im. Świętej Barbary kierowcę Renault. Straż pożarna JRG Wolbrom oraz OSP Olkusz przed przyjazdem pogotowia ratunkowego, udzielała pomocy przedmedycznej uczestnikom wypadku, jak również zabezpieczała miejsce zdarzenia. Przejazd przez DW 794 był zamknięty i wyznaczony był objazd. Policjanci z ruchu drogowego wraz z technikiem kryminalistyki i biegłym sądowym wykonali niezbędne na miejscu czynności. Jak się okazało po sprawdzeniu w policyjnych bazach, mieszkaniec Strzegowej posiada dwa zakazy prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych wydanych przez olkuski sąd. A pobrana do badań krew kierującego Renault wykazała, że miał 3 promile alkoholu we krwi.

Pamiętajmy!

• będąc pod wpływem alkoholu nasza uwaga jest rozproszona, a reakcje opóźnione;

• nie potrafimy właściwie ocenić odległości, a wyobraźnia namawia do brawury;

• mamy problemy z koordynacją ruchową, a zdolność szybkiego podejmowania decyzji zawodzi;

• możemy być nadmiernie pobudzeni lub wręcz przeciwnie senni;

• następują zmiany w postrzeganiu rzeczywistości i występuje podwójne widzenie.

To wszystko powoduje, że nie powinniśmy igrać z losem i absolutnie nie wsiadać za kierownicę będąc pod wpływem alkoholu. Konsekwencje pijanych kierowców ponoszą nie tylko oni sami, ale i inni uczestnicy ruchu drogowego. Wypadki spowodowane przez pijanych kierowców często są tragiczne w skutkach, w których cierpią niewinni ludzie. Nie bądź obojętny kiedy widzisz podejrzanie zachowującego się kierowcę.

Zareaguj, zadzwoń pod numer alarmowy 112 i poinformuj nas o tym.


Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.