3 miesiące aresztu dla nietrzeźwego kierowcy, który spowodował wypadek

Sąd Rejonowy w Olkuszu zastosował 3 miesiące aresztu wobec 40-letniego kierowcy, który pod koniec ubiegłego tygodnia w Kąpielach Wielkich, w stanie nietrzeźwości spowodował groźny wypadek. Mężczyzna wsiadł za kierownicę, mając 3 promile alkoholu we krwi i kierował samochodem pomimo wcześniejszego orzeczenia sądu o zakazie prowadzenia pojazdów mechanicznych. Nieodpowiedzialny kierowca naraził życie innych osób.

Przypomnijmy zdarzenie z 26 grudnia 2018 roku. 40-letni kierowca w stanie nietrzeźwości i pomimo zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych, wsiadł za kierownicę renault i spowodował wypadek. Jego podróż mogła zakończyć się tragedią. Mężczyzna stracił panowanie nad pojazdem, zjechał na przeciwległy pas ruchu i zderzył się czołowo z jadącym z naprzeciwka volkswagenem, a następnie z fordem. W wypadku poważnie ranne zostały dwie osoby - pasażerka volkswagena i forda. Jedna z kobiet doznał wielonarządowego urazu i jej stan zagrażał życiu.

Policjanci wciąż walczą z nietrzeźwymi kierowcami, prowadząc liczne działania prewencyjno-kontrolne np. „Alkohol i Narkotyki”. Głównym celem tych przedsięwzięć jest poprawa bezpieczeństwa w ruchu drogowym, poprzez eliminowanie z ruchu tych kierujących, którzy zdecydowali się na jazdę pod wpływem alkoholu lub środka odurzającego.

Od początku roku do końca listopada 2018 roku policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Olkuszu przebadali blisko 61 tysięcy kierowców. W roku ubiegłym przebadano około 55 tysięcy kierowców, a więc o 5 tysięcy mniej niż w bieżącym. Liczba nietrzeźwych kierowców zmniejszyła się o 44 osoby. W tym roku zatrzymano 248 kierowców, którzy wsiadali za kierownicę po spożyciu alkoholu lub w stanie nietrzeźwości.

Pomimo tego wciąż nie brakuje nieodpowiedzialnych kierowców, którzy jeżdżą na „podwójnym gazie”. Osoby te narażaj nie tylko swoje życie, ale również życie i zdrowie zupełnie przypadkowych i niewinnych ludzi. Kierowcy po alkoholu mają ograniczoną widoczność a ich reakcję są opóźnione.

Kierowco pamiętaj - każda ilości wypitego alkoholu ma wpływ na funkcjonowanie organizmu człowieka, a jazda pod jego wpływem jest śmiertelnym zagrożeniem. Nie lekceważmy takich zachowań i nie narażajmy życia innych osób.