Nic nie zastąpi pięknie wypielęgnowanego i równiuteńko przystrzyżonego trawnika, który zachęca do zdjęcia obuwia i spacerów na boso. Jednak naturalny trawnik okazuje się mieć sporo ograniczeń, które uniemożliwiają jego aplikację wszędzie tam, gdzie chcielibyśmy aby nasze oczy cieszyła soczysta zieleń trawy. Dlatego w miejscach, gdzie posianie naturalnej trawy jest niemożliwe lub zwyczajnie nieopłacalne z pomocą przychodzi sztuczna trawa MultiGrass.

Odpowiadając na pytania wielu działkowców oraz właścicieli domów jednorodzinnych z tarasami dzisiejszy artykuł poświęciliśmy problematyce szerokorozumianych systemów podłogowych. Nie będziemy bowiem mówić o mrozoodpornych płytkach ceramicznych, gresie czy terakocie. Nie będzie nas też interesowało drewno, ani drewnopodobne deski plastikowe, które w ostatnim czasie znacząco zyskały na popularności wśród inwestorów, w związku z czym coraz częściej możemy je zobaczyć na naszych tarasach, a nawet balkonach. Bohaterką dzisiejszego artykułu jest sztuczna trawa. Sztuczna trawa na balkon lub taras to produkt wykonywany z wysokogatunkowych materiałów sztucznych o doskonałych właściwościach fizycznych oraz całkowicie obojętnych chemicznie, w związku z czym sztuczna trawa jest w pełni bezpieczna zarówno dla ludzi i zwierząt, jak i dal środowiska naturalnego. Można ją bez obaw wykorzystywać do aplikacji zewnętrznych, jak i wewnętrznych. Doskonale sprawdza się jako system podłogowy na tarasie, balkonie, a nawet jako oryginalny element wyposażenia wnętrza mieszkalnego. Jej ogromną zaletą jest podwyższona trwałość oraz gęstość, dzięki której sztuczny trawnik wygląda jak żywy i oferuje naprawdę identyczne doznania sensoryczne. Chodząc bosymi stopami po sztucznym trawniku nie odczuwamy tego, że trawa nie jest prawdziwa. Przeciwnie, trawnik jest niezwykle przyjemny w dotyku i zachęcający do dalszych wędrówek.

Gdzie sztuczna, a nie prawdziwa?

Szukamy funkcjonalnych zastosowań trawy syntetycznej

Naturalna trawa, ze względu na swoją kruchość oraz ograniczoną odporność na uszkodzenia mechaniczne nie sprawdza się w miejscach, które są szczególnie narażone na wzmożony ruch. Dlatego też, sianie lub układanie z rolki naturalnej trawy w przestrzeniach przeznaczonych do odpoczynku i relaksu może się okazać pracą co najmniej syzyfową, zwłaszcza jeśli weźmiemy pod uwagę fakt, iż trawa w miejscach szczególne eksploatowanych ma tendencje do przerzedzania się i „łysienia”. Na trawniku pojawiają się nieestetyczne prześwity, gdzie spod trawy coraz wyraźniej przebijają placki łysej ziemi. Taki los może spotkać nasz trawnik, jeśli ustawimy na nim stół i krzesła i nie będziemy ich przestawiać w trakcie użytkowania. Trawa w miejscach, w których będziemy stawiać stopy będzie się zwyczajnie łamać, w konsekwencji czego mogą się pojawić wydeptane dziury. Decydując się na trawnik sztuczny ten kłopot mamy z głowy. W przeciwieństwie do trawy naturalnej, trawa sztuczna jest bardzo odporna na uszkodzenia mechaniczne – nie wydeptuje się i nie przerzedza, nawet w miejscach intensywnej eksploatacji. W sezonie letnim, zwłaszcza kiedy opady są bardzo ograniczone trawa wymaga regularnego obfitego podlewania, w przeciwnym razie schnie i spala się na słońcu, a nasz zielony trawnik przeobraża się w żółte pogorzelisko. W tym czasie utrzymanie trawy na tarasie w dobrej formie jest szczególnie trudne. Na naturalną trawę nie mamy też co liczyć w miejscach, w których z różnych względów nie możemy rozsypać wystarczająco grubej warstwy ziemi.

sztuczna trawa sprawdza się lepiej niż jej naturalny odpowiednik