Wizyta przedszkolaków z Osieka w olkuskiej komendzie

Wizyty najmłodszych są tradycją wpisaną w życie olkuskiej komendy policji. Tym razem odwiedziły nas dzieci z przedszkola w Osieku. Była to doskonała okazja do przypomnienia im o podstawowych zasadach bezpieczeństwa w ruchu drogowym, a także zaprezentowania miejsca codziennej pracy policjantów.

Nasi mali goście mieli okazję z bliska zobaczyć miejsce pracy policjantów oraz obejrzeć umundurowanie i sprzęt wykorzystywany w czasie służby. Największą atrakcją był pokaz policyjnego wyposażenia oraz pobieranie śladów linii papilarnych. Wywołało to ogromną radość. Dzieci dowiedziały się, na czym polega praca policjanta. Czym zajmuje się policjant ruchu drogowego czy technik kryminalistyki. najmłodsi wysłuchli policyjnych porad dotyczących bezpieczeństwa oraz sposobów unikania zagrożeń związanych ze spotkania z nieznajomym czy niebezpiecznym psem. Mundurowa przypomniała dzieciom o ważnych numerach alarmowych, z których należy korzystać w sytuacjach różnych zagrożeń.

Na zakończenie każde dziecko otrzymało odblask i pamiątkowy dyplom z odciskami własnych linii papilarnych.


Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.