Spotkanie z policjantami w Zespole Szkół nr 1 w Olkuszu

Dzisiaj (12.03.2019 roku) w Zespole Szkół nr 1 w Olkuszu policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Olkuszu spotkali się uczniami klas drugich, by porozmawiać z nimi o odpowiedzialności karnej i o bezpieczeństwie w ruchu drogowym. W trakcie spotkania policjanci zwracali szczególną uwagę na zagrożenia, jakie niesie ze sobą zażywanie tych syubstancji, ale także edukowali słuchaczy na temat odpowiedzialności prawnej.

Dopalacze i narkotyki stanowią istotny problem wśród dzieci i młodzieży. Wiele młodych osób nie jest świadoma, jakie ryzyko niesie ze sobą zażywane tych substancji. Spotkanie z policjantami miało na celu, nie tylko uświadomienie im jak bardzo niebezpieczne są narkotyki i dopalacze, ale również zapoznanie uczniów z konsekwencjami prawnymi wynikającymi z ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii. Policjanci wyjaśnili czym jest czyn karalny i demoralizacja oraz jakie środki wychowawcze i poprawcze może zastosować sąd wobec osoby nieletniej.

Mundurowi skupili się także na bezpieczeństwie w ruchu drogowym, albowiem uczniowie niebawem przystąpią do egzaminu na prawo jazdy. Policjanci prowadząc działania edukacyjno-profilaktyczne, starają się dotrzeć do świadomości przyszłych kierowców, by wsiadając za kierownicę samochodu, mieli jeden cel na uwadze – własne bezpieczeństwo, a także bezpieczeństwo innych uczestników ruchu drogowego. Podczas spotkania policjanci omówili najczęstsze przyczyny wypadków i kolizji drogowych. Szczególną uwagę zwrócili na nietrzeźwych kierowców. Uczniowie zakładali przygotowane przez policjantów Alko i Narko gogle, po to by przekonać się, że alkohol i narkotyki upośledzają zdolności psychoruchowe kierowców.


Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.