Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Olkusz

Spotkanie dzielnicowych z uczniami ze Szkoły Podstawowej w Bolesławiu

Dzielnicowi podejmują działania i zadania, które mają na celu zapewnić bezpieczeństwo mieszkańcom. Zadania te wynikają m.in. z Zarządzenia Komendanta Głównego Policji. Do nich należy w szczególności, ściganie sprawców przestępstw i wykroczeń, kontrolowanie przestrzeganie prawa powszechnie obowiązującego oraz przepisów prawa miejscowego, jak również prowadzenie przedsięwzięć z zakresu profilaktyki społecznej. Spotkania dzielnicowych z dziećmi i młodzieżą doskonale wpisują się w program „Dzielnicowy bliżej nas”.

W czasie spotkania z uczniami, dzielnicowi z Komisariatu Policji w Bukownie: sierżant sztabowy Krzysztof Klima oraz aspirant sztabowy Ireneusz Mól, omówili temat odpowiedzialności karnej nieletnich. Wyjaśnili, czym jest demoralizacja i jakie są prawne skutki wagarowania, spożywania alkoholu, palenia papierosów oraz używania narkotyków. Podczas spotkania wywiązała się również dyskusja, w trakcie której, policjanci omówił najistotniejsze zagadnienia dotyczące cyberprzemocy. Uczniowie dowiedzieli się jak reagować, gdy ktoś jest sprawcą lub ofiarą przemocy w Internecie i do kogo należy zwrócić się o pomoc.

Młodzieży wyświetlono film „Życie jest jedno, to nie gra”, który podsumował spotkanie i podejmowane tematy.


Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.