Policjanci udaremnili dalszą jazdę nietrzeźwym kierowcom

Nie ulega wątpliwości, że pijani kierowcy stanowią poważny problem. Alkohol wpływa na funkcjonowanie organizmu człowieka, a to z pewnością sprawia, że kierowca na drodze mogą stanowić śmiertelne niebezpieczeństwo, nie tylko dla siebie, ale i dla innych użytkowników drogi. Policyjne działania i kontrole stanu trzeźwości mają na celu zapewnienie bezpieczeństwa w ruchu drogowym, jak i wyeliminowanie z ruchu tych kierowców, którzy zdecydowali się na jazdę w stanie nietrzeźwości.

Od początku roku policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Olkuszu przeprowadzili ponad 17 tysięcy kontroli stanu trzeźwości kierujących. Pomimo tego wciąż nie brakuje tych, którzy decydują się wsiąść za kierownicę w stanie nietrzeźwości.

16 marca 2019 roku w Chechle policjanci interweniowali wobec nietrzeźwego kierowcy. Kierujący alfą romeo stracił panowanie nad pojazdem i wjechał w zaparkowanego na poboczu drogi volkswagena. Przeprowadzone przez funkcjonariuszy badanie stanu trzeźwości wykazało, że kierowca alfy ma 0,86 promila alkoholu w organizmie. Z kolei 18 marca funkcjonariusze z Komisariatu w Bukownie zatrzymali w Żuradzie 24-letniego kierowcę skutera. Mężczyzna prowadził skuter, mając ponad pół promila alkoholu. Ponadto w czasie kontroli osobistej mundurowi znaleźli i zabezpieczyli marihuanę, którą posiadał przy sobie 24-latek. Policjanci apelują o zachowanie zdrowego rozsądku i o rozwagę na drodze. Zadbajmy o bezpieczeństwo swoje i innych użytkowników drogi. Pamiętajmy, że jadąc pod wpływem alkoholu lub środków odurzających zagrażamy swojemu bezpieczeństwu oraz pasażerów, a także bezpieczeństwu innych uczestników ruchu drogowego.