Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Olkusz

Kradli kaloryfery, które przewozili sklepowym wózkiem

Policjanci z Komisariatu w Wolbromiu zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzewanych o włamanie do niezamieszkałego domu jednorodzinnego i kradzież kaloryferów.

W poniedziałek tj. 8 kwietnia br. około godziny 4.30 dyżurny wolbromskiej policji otrzymał zgłoszenie, że dwóch mężczyzn wyrzuca przez okno posesji, metalowe grzejniki, które następnie ładują na wózek sklepowy. Dyżurny natychmiast wysłał policyjny patrol, który potwierdził zgłoszenie i szybko podjął czynności. Policjanci wytypowali drogę ucieczki sprawców i wyruszyli w penetrację okolicy za sprawcami kradzieży. Już po kilkunastu minutach mundurowi zauważyli w pobliżu jednej z posesji pozostawione rzeczy, które mogły pochodzić z przestępstwa. Dalsze kroki policjantów doprowadziły do zatrzymania obu mężczyzn. Byli to mieszkańcy Wolbromia w wieku 37 i 46 lat.

9 kwietnia br. śledczy z Komisariatu Policji w Wolbromiu przedstawili mężczyznom zarzuty kradzieży z włamaniem, do których się przyznali. Za to przestępstwo kodeks karny przewiduje do 10 lat pozbawienia wolności.