Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Olkusz

Marzysz o tym, aby w końcu spędzić miło czas na wakacjach? Chciałbyś gdzieś wyjechać z rodziną lub ze znajomymi? Nie musisz szukać miast i ośrodków turystycznych położonych po drugiej stronie globu. Europa również jest piękna! Ogromną popularnością (nie bez powodu) cieszy się Grecja i przynależące do niej wyspy. Oczywiście najchętniej odwiedzana jest Kreta – największa wyspa Grecji.

Kierunek Grecja!

Kreta na wakacje? Ludzie z całego świata decydują się na wakacje na Krecie, bo doskonale wiedzą, że jest to wyspa magiczna, z doskonałą infrastrukturą, pięknymi hotelami i plażami, a także z niezliczoną ilością atrakcji. Kreta znana jest z tego, że panuje to niezawodna pogoda, zwłaszcza w sezonie: słońce, bezchmurne niebo i bardzo przyjemny wietrzyk od morza przynoszący ochłodzenie w najbardziej upalne dni. Do tego woda o przepięknym kolorze. Jak nie kochać tego miejsca? Kreta jest zróżnicowana pod względem krajobrazu. Doskonale będą czuć się tutaj zarówno osoby kochające plażę i wodę, jak i te, które najlepiej czują się w górach – ponad 80% Krety to tereny górzyste!

Wakacje na Krecie dla każdego!

Wyspa Kreta jest idealnym kierunkiem wakacyjnym absolutnie dla każdego! Wyjątkowej urody plaże i morze, bardzo dużo atrakcji turystycznych, szlaki do pokiwania na pieszo, rowerami, a także konno, sporty wodne, wiele bardzo starych zabytków i świetnie przygotowane hotele – to wszystko sprawia, że wakacje na krecie są idealne zarówno dla singli marzących o wypoczynku, par, całych rodzin z dziećmi, osób starszych. Jest to miejsce, k z którego zadowoleni będą zarówno Ci, którzy uwielbiają wypoczynek aktywny, jak i Ci, którzy preferują wylegiwanie się na plaży.

Kreta – zorganizuj wymarzone wakacje!

Kiedy na Kretę?

Na Kretę można pojechać o każdej porze roku. Najlepiej znaleźć ofertę typu: Kreta last minute, a jeszcze lepiej Kreta last minute all inclusive. Zwłaszcza ta ostatnia opcja bywa bardzo ciekawa i bardzo korzystna pod względem ceny. Skąd biorą się tego typu oferty? Kiedy biuro podróży organizuje wyjazd do konkretnego hotelu na Krecie i przed samym wyjazdem okazuje się, że zostało kilka wolnych miejsc, nie chcąc być na nich stratnymi, biura podróży dają do sprzedaży ofert last minute – znacznie tańsze od innych. Dlatego, warto przeglądać oferty biur podróży, aby znaleźć najbardziej korzystna ofertę. A które miesiące są najlepsze na wypoczynek na Krecie? Wiele zależy od tego, co chcemy robić na wakacjach. Jeżeli zależy nam na błogim lenistwie i plażowaniu, oczywiście najlepiej wybrać się na Kretę w sezonie, a więc od maja do września. Trzeba być jednak przygotowanym na to, że w tym okresie na plażach, w restauracjach i klubach będzie dość gwarno – w końcu Kreta to jedna z najchętniej odwiedzanych wysp Grecji! Jeżeli jednak nie zależy Ci na tym, aby wylegiwać się w słońcu, a wolałbyś jak najwięcej zwiedzić, zobaczyć i pospacerować po górzystych terenach wyspy, możesz przyjechać na Kretę poza sezonem, a więc w kwietniu i na początku maja, pod koniec września i na początku października. Wtedy pogoda jest jeszcze całkiem ładna, a turystów znacznie mniej! Z pewnością może zadziwić fakt, że na Krecie można jeździć na nartach! I wcale nie chodzi o narty wodne – bo ten sport na wyspie jest bardzo popularny, ale o narty do zjeżdżania po śniegu! Jeżeli chciałbyś wypróbować swoje umiejętności na Krecie, może warto wyjechać tam zimową porą?

Kreta to wyjątkowe miejsce dla każdego turysty. Bez względu na to, co lubisz robić w wolnym czasie, Kreta Ci to zagwarantuje. Nie czekaj i już dziś sprawdź oferty! Być może znajdziesz idealne miejsce dla siebie i swojej rodziny na wakacje!