Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Olkusz

Dobór właściwej metody termoizolacji budynku jest bardzo ważny z punktu widzenia kosztów jego ogrzewania. Wśród dostępnych metod znajdują się także pianki PUR, które nakłada się metodą natryskową. Kiedy warto wybrać termoizolację tego typu?

W dobie rosnących kosztów eksploatacji domu jednorodzinnego warto pomyśleć o rozwiązaniach wspierających oszczędności – bardzo duże znaczenie ma tutaj odpowiednia termoizolacja budynku, która pozwala na efektywne zmniejszenie kosztów ogrzewania.

Termoizolację można wykonać na różne sposoby, w tym także można wybrać ocieplanie pianką poliuretanową, czyli PUR.

Aktualnie ocieplanie pianką PUR jest świadczone przez wiele firm działających w całym kraju. Jedną z nich jest firma TGA Izolacje, która od lat zajmuje się dostarczaniem tego rodzaju usług.

Obecnie termoizolacja tego rodzaju cieszy się rosnącym zainteresowaniem. Kiedy warto się na nią zdecydować?

Ocieplanie pianką PUR – na czym to polega?

Pianka PUR, czyli pianka poliuretanowa to spieniony poliuretan, popularne tworzywo sztuczne, które używane jest między innymi do produkcji gąbek tapicerskich czy materaców. Materiał ten znalazł zastosowanie także w branży termoizolacyjnej.

Termoizolacja z użyciem pianki to izolacja natryskowa, którą wykonuje się z użyciem specjalnego urządzenia – reaktora. Powoduje on spienienie pianki PUR i natryskuje ją na nawierzchnię pod ciśnieniem, tworząc izolację bez spoin. Pianka rozszerza się, wypełniając zakamarki, dzięki czemu niweluje mostki cieplne, przez które może uciekać ciepło.

Pianka PUR może być stosowana w różnych częściach domu – najczęściej używana jest do ocieplania poddaszy, ale wykonuje się także ocieplanie dachu pianką PUR, ocieplanie fundamentów, podłóg czy ścian.

Kiedy zatem warto zdecydować się na taką metodę termoizolacji?

Ocieplanie pianką PUR sprawdzi się wtedy, gdy:

  • Zależy nam na skutecznej termoizolacji – współczynnik przewodzenia ciepła lambda dla pianki PUR jest bardzo korzystny.

  • Chcemy szybko wykonać prace – termoizolacja natryskowa nie wymaga złożonych prac, można wykonać ją w ekspresowym tempie.

  • Izolujemy trudnodostępne miejsca – poddasza, stropy, dachy, a także inne przestrzenie, gdzie ułożenie styropianu lub wełny mineralnej byłoby skomplikowane.

  • Potrzebujemy termoizolacji na lata – gdy chodzi o ocieplenia pianką PUR opinie o trwałości tej metody są pozytywne.

Ile kosztuje ocieplanie pianką PUR?

Przy doborze odpowiedniej metody termoizolacji wielu inwestorów zwraca uwagę na koszty. Zatem, ile kosztuje ocieplanie pianką PUR?

Gdy interesuje nas ocieplanie pianką PUR cena jest zależna głównie od grubości warstwy pianki i od jej typu (zamkniętokomókowa lub otwartokomórkowa). Musimy liczyć się z kosztem od około 50 do nawet 80 złotych za jeden metr kwadratowy.

W celu uzyskania dokładnych informacji, ile będzie kosztowała taka termoizolacja, należy zwrócić się bezpośrednio do wykonawcy.

Kto wykonuje ocieplanie pianką PUR?

Jeśli chcemy zdecydować się na ocieplanie pianką Śląsk jest jednym z regionów, gdzie usługi tego rodzaju są dostępne. Oferowane są również w innych rejonach w całej Polsce. Możemy zdecydować się między innymi na:

  • ocieplanie pianką Bielsko Biała

  • ocieplanie pianką Katowice

  • ocieplanie pianką Kielce

  • ocieplanie pianką Kraków

  • ocieplanie pianką Opole

Aktualne oferty firm wykonujących prace dociepleniowe metodą natryskową z użyciem pianki można znaleźć także przez internet. W sieci zapoznamy się także z orientacyjnymi cennikami tego rodzaju metody termoizolacji.