Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Olkusz

Policjanci promują bezpieczeństwo podczas egzaminu na kartę rowerową

Podczas egzaminu na kartę rowerową, który zorganizowano dzisiaj w Szkole Podstawowej w Sienicznie, policjantka zajmująca się profilaktyką społeczną wraz z policjantem ruchu drogowego przypomnieli dzieciom o podstawowych przepisach i zapasach obowiązujących w ruchu drogowym.

Jeszcze przed przystąpieniem do egzaminu praktycznego jazdy na rowerze, policjanci przypomnieli uczniom o przepisach i zasadach obowiązujących w ruchu drogowym. Udzielili kilku cennych wskazówek m.in. jak bezpiecznie poruszać się na rowerze, jak wygląda obowiązkowe wyposażenie jednośladu, o czym należy pamiętać, będąc pełnoprawnym uczestnikiem ruchu drogowego.

Policjanci wspomnieli też o tym, że rowerzyści podobnie jak piesi, należą do grupy niechronionych uczestników ruchu drogowego i muszą szczególnie dbać o swoje bezpieczeństwo. Spotkanie z dziećmi było również okazja, by porozmawiać z nimi o bezpieczeństwie w czasie wakacji. By ten czas odpoczynku w górach, nad wodą czy w domu, był pełen radości i przebiegał bez zakłóceń i przykrych wydarzeń.

Pamiętajmy, że od najmłodszych lat należy uczyć i przypominać dzieciom, że na bezpieczeństwo rowerzystów znaczący wpływ ma ich zachowanie w ruchu drogowym, przestrzeganie przepisów, ale też właściwie wyposażony rower.