Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Olkusz

Policjanci na happeningu w Bukownie „Czytelnicy na ulicy - z Mickiewiczem w miasto”

Wczoraj na ulicy Mickiewicza w Bukownie odbył się happening „ Czytelnicy na ulicy - z Mickiewiczem w miasto”. Na imprezie tej nie zabrakło policjantów z miejscowego komisariatu, którzy chętnie włączają się w tego typu działania, promując bezpieczeństwo wśród mieszkańców.

Happening został zorganizowany przez Miejski Ośrodek Kultury w Bukownie. W imprezie uczestniczyli mieszkańcy miasta, radny Rady Miejskiej, Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 1 w Bukownie, Dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury, strażacy z OSP w Bukownie oraz policjanci. Głównym celem happeningu była integracja społeczności lokalnej.

Organizator zapewnił uczestnikom wiele atrakcji. Był konkurs wiedzy o Adamie Mickiewiczu. Dzieci przebierały się za przedstawicieli epoki romantyzmu, a dorośli głosowali na króla i królową epoki. Mieszkańcom rozdawano ciasteczka, w których były ukryte karteczki z nazwiskami znanych poetów. Ten, kto dostał ciasteczko z nazwiskiem Adama Mickiewicza, otrzymał upominek. Podczas imprezy starszy sierżant Agata Łaskawiec odczytała fragment poematu Adama Mickiewicza „Pan Tadeusz”. Wspólnie ze starszym sierżantem Karolem Sobierajem oceniała prace dzieci wykonane kredą na asfalcie – portret Adama Mickiewicza. Spotkanie z policjantami było również okazja, by porozmawiać z nimi o bezpieczeństwie.

Happening cieszył się dużym zainteresowaniem wśród społeczności lokalnej.