Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Olkusz

Niektórzy decydując się na zakup poduszki ortopedycznej myślą o swojej wygodzie, inni o pozbyciu się bólu. Czy jednak jesteś świadomy wszystkich korzyści, jakie niesie za sobą użytkowanie poduszki ortopedycznej? Jeżeli nie, to z tego artykułu dowiesz się, na co korzystnie wpływa poduszka ortopedyczna.

Bóle kręgosłupa

Większość osób decyduje się na zakup poduszki ortopedycznej ze względu na bóle kręgosłupa. Niektórym bóle nie pozwalają na sen, a znalezienie odpowiedniej pozycji graniczy z cudem. Poduszka koryguje ułożenie całego kręgosłupa w taki sposób, że leżenie jest przyjemne i nie sprawia bólu. Jest to rezultat tego, że poduszka ortopedyczna odciąża kręgi szyjne, a także koryguje ustawienie całej obręczy barkowej. Wiele osób zauważa, że po kilku dniach ból staje się znacznie mniej uciążliwy i wraz z odpowiednimi ćwiczeniami poduszka sprawia, że może nawet dojść do zatrzymania postępującej choroby.

Sen

Już od dawna wiadomo, że poduszki ortopedyczne poprawiają jakość snu. Dobrze wyprofilowane pozwalają odpowiednio się ułożyć i przepuszczają powietrze. Z kolei specjalny materiał nie podrażnia skóry. Nie musisz się martwić, że znowu spędzisz kilka godzin na przewracaniu się z boku na bok. Możesz się spodziewać, że zaśniesz już po kilku minutach.

Wygoda

Poduszki ortopedyczne mają specjalną budowę, dzięki której leży się na nich bardzo wygodnie. Są one elastyczne i uginają się pod ciężarem ciała. Po zmianie pozycji poduszka wraca na swoje miejsce i ugina się w kolejnym. Wiele osób uważa, że jakość snu oraz ogólne zadowolenie z leżenia gwałtownie wzrasta. Konsumenci korzystający z akcesorium ortopedycznego budzą się bardziej wypoczęci oraz z większą chęcią do życia pomimo krótkiego snu.

Mięśnie

Poduszki ortopedyczne sprawiają, że mięśnie się rozluźniają. Szczególnie chodzi tu o mięśnie karku oraz szyi. Odpowiadają one za napięcie. Jeżeli nie są odpowiednio rozluźnione, to możesz mieć problem z zasypianiem, ciągłe bóle głowy czy brak skupienia. Dlatego w pierwszej kolejności należy zadbać o te właśnie partie mięśni. Podczas leżenia na poduszce mięśnie się rozluźniają, więc kolejnego dnia budzisz się pełen życia oraz odpowiednio wypoczęty. Poduszki ortopedyczne działają również pośrednio na inne partie mięśni, ponieważ dobre ułożenie karku oraz szyi ma wpływ na resztę ciała.

Inne zaburzenia

Niewiele osób wie, że poduszki ortopedyczne mają bardzo szerokie działanie. Nie wspomnieliśmy jeszcze o zapobieganiu drętwieniu oraz mrowieniu rąk. Wiele osób narzeka właśnie na tę przypadłość, która nie pozwala na komfortowe spanie. Możesz również się spodziewać, że wszelkie bóle migrenowe oraz napięciowe będą powoli znikać, dzięki czemu nie będziesz cierpieć nie tylko w nocy, ale również w ciągu dnia.