Wolbromscy  policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn i przejęli narkotyki

Ponad 100 gramów marihuany, 300 gramów amfetaminy, 184 tabletki ekstazy, a także 18 krzaków konopi indyjskiej zabezpieczyli policjanci Zespołu Kryminalnego Komisariatu Policji w Wolbromiu. Stróże prawa zatrzymali w tej sprawie dwóch mężczyzn. Obaj trafili do policyjnego aresztu i usłyszeli już prokuratorskie zarzuty. Jeden z nich odpowie również za nielegalną uprawę konopi indyjskich oraz odpłatne udzielanie narkotyków.

Zatrzymanie obu mężczyzn to wynik pracy policjantów z Komisariatu Policji w Wolbromiu. Funkcjonariusze ustalili, że w Wolbromiu 28-letni mężczyzna posiada znaczne ilości narkotyków. We wtorek tj. 17 lipca 2019 roku przystąpili do weryfikacji tych ustaleń i posiadanych informacji. Na podstawie nakazu przeszukania policjanci wkroczyli do mieszkania mężczyzny. Podczas przeszukania pomieszczeń mieszkalnych, jak również innych miejsc, które użytkował 28-latek, policjanci znaleźli i zabezpieczyli narkotyki m.in. marihuanę, amfetaminę i tabletki ekstazy. Policjanci ustalili również, że mężczyzna uprawia konopie indyjskie. Nielegalna plantacja ukryta była w lesie w koronach drzew w pobliskiej miejscowości. W tej sprawie zatrzymano również drugą osobę, która także posiadała narkotyki, działając wbrew przepisom Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii. Był nim 29-letni wolbromianin. Jak ustalili policjanci, mężczyzna kupował narkotyki od 28-latka. Policjanci łącznie zabezpieczyli ponad 100 gramów marihuany, 300 gramów amfetaminy, 184 tabletki ekstazy, a także 18 krzaków konopi indyjskich.

Na podstawie zebranego materiału dowodowego 29-letniemu mężczyźnie przedstawiono zarzut posiadania narkotyków, udzielania, a także uprawy konopi indyjskich. 18 lipca 2019 roku Prokurator Prokuratury Rejonowej w Olkuszu, zastosował wobec podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci dozoru Policji, a także zabezpieczenie majątkowe. Z kolei drugi z mężczyzn usłyszał zarzut posiadania narkotyków.

Za posiadanie znacznej ilości narkotyków oraz ich udzielanie grozi do 10 lat więzienia.


Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.