Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Olkusz

Wiele osób, które czeka remont lub wykończenie łazienki staje przed trudnym wyborem: wanna czy prysznic? Każde z rozwiązań ma swoje wady i zalety, jednak trzeba przyznać, że bardziej popularna jest kabina prysznicowa. Jest to sposób na zdecydowanie szybszą kąpiel, co pozwala nam zaoszczędzić niemałe pieniądze w skali roku. Jeśli nie chcemy jednak rezygnować z możliwości długiej, relaksacyjnej kąpieli, możemy zdecydować się na kabinę prysznicową wannową. Jeśli chodzi chodzi o standardowe kabiny prysznicowe, ceny zależą od jakości materiału oraz od rodzaju kabiny.

Rodzaje kabin prysznicowych

Szklana kabina prysznicowa jest prostą konstrukcją o nieskomplikowanej budowie. Jest niezwykle estetyczna ze względu na brak spojeń plastikowych czy aluminiowych. Szkło hartowane stosowane w tego typu instalacjach jest wysoce przystosowane do wilgoci i wysokiej temperatury. Tafla szklanej ściany jest również niepodatna na zarysowania czy pęknięcia. Kabiny prysznicowe mogą się różnić w zależności od tego, w jaki miejscu łazienki chcemy je umiejscowić.

Jeśli chodzi o małe łazienki, które są szczególnie powszechnie w blokach mieszkalnych czy kamienicach, z pewnością sprawdzą się kabiny prysznicowe narożne. Usytuowania kabiny w kącie otwiera nam wiele możliwości, jeśli chodzi o pozostałą część wyposażenia łazienki. Najmniejsze kabiny na rynku mogą zajmować około pół metra kwadratowego, dzięki czemu przestrzeń użytkowa zyskuje na wszechstronności.

Kolejnym popularnym sposobem na wyposażenie nowoczesnej łazienki jest kabina prysznicowa przyścienna. Jak sama nazwa wskazuje, kabina przylega do ściany, ale tylko do jednej. Pozostałą część kabiny stanowią szklane ściany, które mogą być zarówno przezroczyste jak i matowe. Kabina przyścienna to świetny sposób na aranżację dużej, przestronnej łazienki, której centralnym punktem będzie właśnie prysznic.

Nowatorskim, aczkolwiek najdroższym rozwiązaniem jest kabina prysznicowa wolnostojąca. Jest to koszt rzędu od czterech do pięciu tysięcy złotych, w zależności od rozmiaru kabiny. Koszty związane z instalacją takiej kabiny mogą znacznie wzrosnąć, gdy okaże się, że należy przebudowywać instalację wodną. Kabina wolnostojąca jest bardzo efektowna, gdyż żadna z jej ścian nie przylega bezpośrednio do ścian łazienki.

Zalety kabiny prysznicowej

Prysznic polecany jest wszystkim osobom, które nie posiadają swobody poruszania się. Osoby na wózkach inwalidzkich, chodzących o kulach czy osoby starsze – dla nich szczególnie wygodna będzie kabina prysznicowa. Wanna z kolei przyda się w domu, który zamieszkują dzieci.

Prysznic to również duża oszczędność czasu i pieniędzy. Woda, która potrzeba jest do zapełnienia wanny średniej wielkości starcza nawet na cztery prysznice. Kabina prysznicowa zatem przyda się w przypadku dużych rodzin.

Kabina prysznicowa uznawana jest za zdecydowanie bardziej higieniczny sposób na mycie ciała niż wanna. Podczas kąpieli w wannie cząsteczki brudu, które na pierwszy rzut oka są niewidoczne, po jakimś czasie tworzą nieestetyczny osad. Podczas prysznicu pot i brud nie ma szansy się nawarstwić i wszystkie zanieczyszczenia spływają do odpływu razem z wodą.

Kabiny prysznicowe na wymiar

Jeśli chodzi o zakup kabin prysznicowych, Warszawa i jej okolice to dobre miejsce na zaopatrzenie się w kabinę prysznicową. Posiadacze małych łazienek lub łazienek o niestandardowych kształtach mogą szukać odpowiednich rozwiązań wśród producentów kabin, którzy proponują swoim klientom wyposażenie łazienek na wymiar. Jest to wielkie ułatwienie i sposób na funkcjonalną przestrzeń.

Kabina prysznicowa do każdej łazienki