Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Olkusz

Wiele osób uważa, że komputer bez podłączonej do niego drukarki jest urządzeniem całkowicie bezużytecznym. Brak możliwości fizycznie wydrukowania wyświetlanych na nim treści powoduje, że taki komputer staje się urządzeniem niepełnym i niepełnowartościowym. Nic zatem dziwnego, że praktycznie w każdym domu znaleźć można jakiś model drukarki atramentowej, np. epson l386 - http://teczadruk.pl/2019/urzadzenie-wielofunkcyjne-epson-l386/. Dlaczego jednak właśnie wersja atramentowa?

Czym charakteryzuje się atramentowa drukarka?

Rynek drukarek komputerowych podzielony jest pokrótce na dwa obozy. Są to modele laserowe, które charakteryzują się bardzo dobrą jakością wydruków oraz niezwykłą szybkością generowania kolejnych pokrytych tonerem kartek, oraz modele atramentowe, których olbrzymią zaletą jest cena. Drukarki atramentowe dostać można nawet za nieco ponad sto złotych, a zamiast drogiego toneru, wykorzystują one do drukowanie tusze.

Zasada działania takiego urządzenia jest bardzo prosta. Mikroskopijne dysze natryskują na kartkę tusz, pobierany ze specjalnego pojemnika. Jest to rozwiązanie proste, tanie, a przy tym skuteczne.

Wady drukarek atramentowych

Niestety nie ma na rynku urządzenia idealnego, dlatego też drukarki atramentowe również pewne wady posiadają. Najpoważniejszą z nich jest z pewnością cena tuszów, które często kosztują nawet połowę ceny całej drukarki. Powoduje to sytuacje, gdy zamiast oryginalnych tuszy kupowane są wersje z drugiej ręki, które są tzw. zamiennikami.

Oprócz wyżej wspomnianej wady często również zauważalna jest gorsza jakość wydruku w porównaniu do wersji laserowej. Jest to jednak wada mniej istotna, ponieważ w warunkach domowych, jakość druku nie musi być aż tak wysoka.

A co jest szczególnego w modelu epson l386?

Powstaje jednak pytanie, dlaczego wiele osób, które chcą kupić model atramentowy, wybiera właśnie wyżej wspomnianego epsona? Co w nim jest takiego, że cieszy się on tak dużą popularnością? Przecież na rynku znaleźć można dziesiątki innych modeli, które pochodzą od tego samego lub innych producentów.

Głównym powodem, dla którego jest on tak popularnym, jest przede wszystkim jego cena, a po drugie, uniwersalność. Razem z drukarką bowiem klient otrzymuje również skaner, a także moduł WiFi, który uwalnia drukarkę od wszelkich przewodów przesyłających dane. A jakby tego jeszcze było mało, drukarka ta słynie z bardzo dużej oszczędności, co pozwala zaoszczędzić na tuszach przy jej normalnym użytkowaniu.

Wyżej wymienione cechy powodują, że jest to urządzenie bardzo dobrej jakości, o bardzo dobrej cenie, a przy tym niezwykle ekonomiczne w codziennym używaniu. Czy trzeba czegoś więcej dla domowej drukarki?