Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Olkusz

W niedzielę 15 grudnia na olkuskim rynku odbędzie się tradycyjna Wigilia Mieszkańców organizowana przez burmistrza Romana Piaśnika przy wsparciu lokalnych instytucji oraz przedsiębiorców. Spotkanie na rynku jest piękną okazją do złożenia sobie życzeń, degustacji świątecznych potraw, wizyty w zagrodzie św. Mikołaja i jego reniferów oraz zrobienia świątecznych zakupów na kiermaszu bożonarodzeniowym. Jest to również dzień, w którym solidaryzujemy się z najbardziej potrzebującymi, którzy otrzymają paczki z potrzebnymi w okresie świąt produktami żywnościowymi. O świąteczną atmosferę zadbają olkuscy artyści wykonujący kolędy.

- Ten piękny czas świąt Bożego Narodzenia chcemy spędzać w gronie najbliższych nam osób. Często wtedy brakuje nam też chwili wytchnienia, by w gorączce przygotowań zatrzymać się, spotkać z drugą osobą, wymienić życzliwością i uśmiechem. Znakomita do tego okazja tworzy się w czasie corocznych spotkań na olkuskim rynku. Zadbamy o to, by niedzielnemu spotkaniu wigilijnemu towarzyszyły atrakcje dla każdego, niezależnie od wieku. Gorąco wszystkich zapraszam – mówi Roman Piaśnik, burmistrz Olkusza.

Plakat wigilia

Choć oficjalne rozpoczęcie Wigilii Mieszkańców zaplanowano w niedzielę 15 grudnia na godzinę 13:00, to pierwsi wokaliści pojawią się na scenie w centrum Olkusza już o godzinie 12:00. Jeszcze wcześniej, bo od godziny 10:00, możliwe będzie odwiedzenie zagrody św. Mikołaja z reniferami oraz skorzystanie z oferty Olkuskiej Manufaktury Bombek.