Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Olkusz

Dzieci to nasza przyszłość, którą kształtujemy my dorośli. To my za nie odpowiadamy! Niestety czasami zdarza się tak, że nie wszystkie mają kochającą rodzinę, mamę, tatę i ciepły dom. Czasami zdarza się tak, że trafiają do miejsc, gdzie potrzebna jest szczególna atencja i zrozumienie.

Olkuski Dom Dziecka, funkcjonujący jako Socjalizacyjna Placówka Opiekuńczo-Wychowawcza, miał ogromne szczęście spotkać na swojej drodze ludzi o wielkich sercach. Firma Bryksy z Krakowa i Fundacja Wolne Arty zrobiły w placówce niemałe zamieszanie ;-) i w ramach #akcjarenowacja nakładem ogromnych kosztów (blisko 35 tys. zł), własnej pracy i czasu wyremontowali salę zabaw i rekreacji dla Naszych Dzieci.

Od kilku tygodni wychowankowie SPOW mogą cieszyć się i korzystać z nowego, nowoczesnego, wygodnego i kolorowego wnętrza. Dziękujemy za to wsparcie sponsorom.

„Dziękujemy Zarządowi Powiatu w Olkuszu, że angażuje się w pomoc naszej placówce. Nowe oblicze zyskują kolejne pomieszczenia i korytarze. A ponieważ zbliża się Boże Narodzenie, wyjątkowy czas w roku, wspólnie ze starostą Bogumiłem Sobczykiem przygotowujemy niespodziankę przedświąteczną dla naszych wychowanków.” – podsumowuje Dyrektor placówki, Dominika Sobera-Goc.