Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Olkusz

Wycieczka na Malediwy - przygoda życia

Wycieczka na Malediwy, z całą pewnością może stać się prawdziwą przygodą życia! W końcu taka wyprawa łączy się z niezapomnianymi przeżyciami oraz przygodami. Oczywiście warto zdecydować się na wycieczkę zorganizowaną, aby mieć całkowitą pewność, że przebiegnie ona w pozytywny sposób i wszystko będzie zaplanowane na najwyższym poziomie.

Malediwy- co je charakteryzuje?

Malediwy większości kojarzą się z rajskimi plażami o białym piasku. Z całą pewnością jest to słuszne skojarzenie, ponieważ faktycznie wyspy te są prawdziwym rajem położonym na Oceanie Indyjskim. Spacery po plażach mogą trwać w nieskończoność, a w najbardziej upalnych porach dnia, można schować się w cieniu liści palmowych, które dają ukojenie i sprawiają, że relaks jest jeszcze doskonalszy. Wyjazd na Malediwy na pewno pozwoli na oderwanie się od problemów dnia codziennego oraz na relaks w najczystszej postaci. Ciepły ocean, ciepła woda, biały, delikatny piasek i kolorowe drinki pite bezpośrednio z kokosa. Czego można chcieć więcej?

Z całą pewnością ważną informacją jest jeszcze to, iż Malediwy usytuowane są między Indiami, a Sri Lanką, na samym środku Oceanu Spokojnego. Archipelag składa się z aż 1200 małych wysepek, ale tylko 202 z nich jest zamieszkałych.

Malediwy- plan wycieczki

Wycieczki zorganizowane na Malediwy bardzo często łączą się z możliwością odwiedzenia także innych miejsc. Tak jest także i w tym przypadku. Wybierając się na Malediwy, podróż rozpoczyna się od zwiedzania Sri Lanki. Jest to kolejna z wysp, które warto zobaczyć przynajmniej raz w swoim życiu. Unikatowe pola herbaty oraz ogromne, zielone przestrzenie, sprawiają, że Sri Lanka robi wrażenie na każdym, kto się na nią wybierze i na pewno będzie ona doskonałym początkiem dalszej przygody i wyprawy na Malediwy.

Przylot na Malediwy ma miejsce ósmego dnia pobytu. Lotnisko znajduje się na osobnej wyspie o nazwie Hulhule. Bezpośrednio z lotniska widać jednak rząd łódek, którymi turyści transportowani są na dalsze wyspy, co sprawia, że sam transport jest szybki i bardzo wygodny. Dodatkowo wielkim plusem jest fakt, iż sam taki rejs trwa zazwyczaj bardzo krótko. Już po 20-30 minutach wczasowicze znajdą się w swoich hotelach na wybranej wyspie. Wyspa, na którą trafiają turyści, w całości składa się z bardzo luksusowego kurortu o wysokim standardzie. To właśnie tam zostają zakwaterowane osoby, które zarezerwowały wycieczkę. Pobyt w tym ośrodku trwa trzy noce. Wieczorem, w dniu przyjazdu, miejsce ma oficjalna kolacja, która włączona jest już w koszty wycieczki. Każdy turysta posiada przydzielony stolik.

Dziewiąty dzień pobytu to dzień wolny, który każdy może spożytkować na swój wymarzony sposób. Do dyspozycji są leżaki oraz parasole, a więc zdecydować się można na opalanie oraz kąpiel w oceanie. Obok recepcji usytuowana jest także główna restauracja, która oferuje dania oraz drinki także w ciągu dnia. Jest to idealne miejsce na krótki odpoczynek i relaks podczas upalnego dnia.

W ofercie można znaleźć także atrakcje fakultatywne. Wybór jest naprawdę ciekawy. Możliwe jest na przykład nurkowanie z rurką, a warto pamiętać, iż jest to przeżycie niezapomniane, ponieważ wokół wysepek ukryty jest magiczny, podwodny świat i zobaczyć można wiele kolorowych rybek, a także zjawiskowych muszli. Możliwe jest także bardziej profesjonalne nurkowanie z przygotowanym, specjalistycznym sprzętem.

Poza tym nie brakuje także atrakcji dla fanów łowienia ryb. Zdecydować się można, zarówno na rejs dzienny, jak i rejs nocny. Ten nocny na pewno będzie niezapomnianą przygodą.

Poza tym warto wybrać się także do największych miast Malediwów. Na pewno warte uwagi jest Male, które jest stolicą archipelagu. Do wyboru jest także rejs łodzią podwodną oraz lot hydroplanem.

Na Malediwach można także nabyć niezapomniane i wykonywane na wyspach pamiątki, czy biżuterię.

Na pewno, zastanawiając się nad takim wyjazdem, warto dokładnie przejrzeć całą ofertę, która dostępna jest na stronie biura podróży Logos Tour.

Wycieczka na Malediwy- komu jest polecana?

Malediwy – wakacje z całą pewnością polecane są osobom, które chciałyby zobaczyć coś całkowicie odmiennego. Malediwy uchodzą bowiem za jedno z najpiękniejszych miejsc na świecie. Przyroda oraz kolorystyka i ukształtowanie wysp, na pewno zrobią wrażenie nawet na najbardziej wymagających osobach. Malediwy polecane są tym, którym marzy się bezwarunkowy relaks, ale także tym, którzy lubią nurkować oraz pływać w oceanie.

Malediwy na pewno są doskonałą propozycją na wakacje, gdy w Polsce zaczyna robić się chłodno. Nawet kilka dni na tych nieziemskich wyspach, będzie prawdziwym strzałem w dziesiątkę. Pobytu na Malediwach nie da się zapomnieć. Szerokie, rajskie plaże oraz błękit wody potrafią zrelaksować każdego. Dobrym wyborem jest wycieczka zorganizowana. Głównie dlatego, iż dzięki temu można mieć pewność, iż każdy jej szczegół został przemyślany, a na wczasowiczów czeka moc atrakcji. Faktycznie oferta jest bardzo korzystna i każdy znajdzie w niej coś, co najbardziej przypadnie mu do gustu.