Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Olkusz

Zalanie może być konsekwencją działania sił natury, jak również nieuważnego sąsiada z góry. W starym budownictwie problemem może być także przestarzała instalacja wodno-kanalizacyjna, która w końcu poddaje się presji czasu i prowadzi do wycieku. Co możemy zrobić w takiej sytuacji? Wówczas z pomocą przychodzi nam firma oferująca osuszanie po zalaniu Wrocław. To kompleksowa usługa, której nadrzędnym celem jest szybkie przywrócenie właściwych warunków mieszkaniowych.

Co może doprowadzić do zalania domu lub mieszkania?

W przypadku domów wolnostojących, przyczyną jest najczęściej oddziaływanie sił natury. Wyjątkowo intensywny deszcz, a także roztopy zalegającego śniegu mogą stanowić poważne zagrożenie dla budynków usytuowanych w nieckach oraz zagłębieniach terenu. Kolejnym czynnikiem zagrożenia może być również okoliczna rzeka i podwyższony poziom wody.

Jeśli chodzi o mieszkania, tutaj najczęściej zawodzi błąd ludzki lub czas. Przy pierwszym czynniku należy uwzględnić roztargnionego sąsiada, który zapomniał zakręcić kran lub opieszałą spółdzielnię, która nie przeprowadziła w porę odpowiednich prac remontowych. Tutaj pojawia się czynnik czasu, który stopniowo nadwyręża stan instalacji wodno-kanalizacyjnej. Ta w końcu nie wytrzymuje, czego konsekwencją jest poważny wyciek.

Jak postępować w przypadku zalania?

Przede wszystkim liczy się szybka reakcja. Warto jak najszybciej wezwać doświadczoną firmę, która pomoże nam rozwiązać problem. Fachowcy ocenią sytuację oraz wstępnie odprowadzą nadmiar wody. Jeśli przyczyna zalania jest oczywista i jednorazowa, można od razu przejść do osuszania. Jeśli jest to usterka sieci, wcześniej należy wyeliminować czynniki, które doprowadziły do zalania. Prewencyjne działania są niezbędne, aby wykluczyć ryzyko ponownego wystąpienia problemu.

Osuszanie posadzki po zalaniu odbywa się przy pomocy specjalistycznych urządzeń, które pozwalają wyeliminować wilgoć zgromadzoną w najtrudniej dostępnych miejscach. Zwykle, pełna procedura trwa kilka dni, ale przy bardzo poważnych zalaniach, może się przeciągnąć do kilku tygodni. Jeśli problem wilgoci utrzymywał się przez dłuższy okres czasu, warto wzbogacić usługę o odgrzybianie i ozonowanie. W ten sposób wyeliminujemy szkodliwe drobnoustroje, które mogły się przez ten czas rozwinąć.

Sporządzenie pełnej dokumentacji z przeprowadzonych prac

Po wykonaniu osuszania, ekipa przeprowadza dokładne pomiary, które pozwalają ocenić, czy cała wilgoć została usunięta. W tym momencie można wykryć drobne usterki, które na bieżąco prowadziły do gromadzenia wilgoci. Jeśli wszystko jest w porządku, otrzymujemy pełną dokumentację z przeprowadzonych prac. To bardzo istotne, ponieważ w wielu sytuacjach będzie nam przysługiwać odszkodowanie za zaistniałe szkody. Uzyskana ekspertyza wraz z wynikami wielu pomiarów dają nam podstawę dochodzenia swoich praw.

Usługa ukierunkowana na długotrwały efekt

Warto zaznaczyć, że doświadczona firma realizująca osuszanie posadzki po zalaniu Wrocław, postępuje w taki sposób, aby podjęte działania przyniosły długotrwały efekt. Eliminowane są czynniki, które mogą nastręczyć problemu w przyszłości. Ponadto, odgrzybianie pozwala zadbać o większe bezpieczeństwo i komfort domowników. W związku z tym, szybkie wezwanie doświadczonej ekipy to najlepsze, co możemy zrobić, gdy spotka nas zalanie.

Jak zlikwidować szkody po zalania mieszkania lub domu?