Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Olkusz

4 osoby trafiły do szpitala – kierowca stracił panowanie nad pojazdem i doprowadził do zderzenia.

Podczas podróży naszym pojazdem pamiętajmy zawsze o zasadach ruchu drogowego. Nie o wszystko można winić pogodę, gdyż większość zdarzeń drogowych odbywa się przy dobrych warunkach atmosferycznych i pięknym słońcu. Należy Jednak pamiętać, że po pięknym słońcu może przyjść deszcz, który nie sprzyja prawidłowemu postrzeganiu sytuacji na drodze i nadmiernej prędkości.

Tak właśnie w ubiegły piątek po godzinie 21:00 w Trzyciążu 37 – letni kierujący audi jadąc drogą wojewódzką 794 w kierunku Krakowa w miejscowości Trzyciąż nie dostosował prędkości do warunków drogowych w wyniku czego na łuku drogi, zjechał na przeciwległy pas ruchu i doprowadził do zderzenia z samochodem vw bora kierowanym przez 23-letniego mężczyznę. Po zderzeniu kierujący samochodem bora i dwie pasażerki zostali przewiezieni do szpitala w Olkuszu, trzecia pasażerka tego pojazdu z ogólnymi potłuczeniami i kłopotami z pamięcią została przewieziona do szpitala im. Gabriela Narutowicza w Krakowie. Przeprowadzone badanie na zawartość alkoholu w organizmie wskazało, że kierujący byli trzeźwi. Teraz policja będzie wyjaśniać szczegółowe okoliczności tego wypadku.

Policja apeluje - Pogoda za oknem może wpłynąć na nasze samopoczucie i koncentrację. Dlatego zwiększmy ostrożność, zwolnijmy i przestrzegajmy przepisów ruchu drogowego.