Policja Olkusz: 4 osoby trafiły do szpitala kierowca stracił panowanie nad pojazdem i doprowadził do zderzenia

Podczas podróży naszym pojazdem pamiętajmy zawsze o zasadach ruchu drogowego. Nie o wszystko można winić pogodę, gdyż większość zdarzeń drogowych odbywa się przy dobrych warunkach atmosferycznych i pięknym słońcu. Należy Jednak pamiętać, że po pięknym słońcu może przyjść deszcz, który nie sprzyja prawidłowemu postrzeganiu sytuacji na drodze i nadmiernej prędkości.
Tak właśnie w ubiegły piątek po godzinie 21:00 w Trzyciążu 37 letni kierujący audi jadąc drogą wojewódzką 794 w kierunku Krakowa w miejscowości Trzyciąż nie dostosował prędkości do warunków drogowych w wyniku czego na łuku drogi, zjechał na przeciwległy pas ruchu i doprowadził do zderzenia z samochodem vw bora kierowanym przez 23-letniego mężczyznę. Po zderzeniu kierujący samochodem bora i dwie pasażerki zostali przewiezieni do szpitala w Olkuszu, trzecia pasażerka tego pojazdu z ogólnymi potłuczeniami i kłopotami z pamięcią została przewieziona do szpitala im. Gabriela Narutowicza w Krakowie. Przeprowadzone badanie na zawartość alkoholu w organizmie wskazało, że kierujący byli trzeźwi. Teraz policja będzie wyjaśniać szczegółowe okoliczności tego wypadku.
Policja apeluje - Pogoda za oknem może wpłynąć na nasze samopoczucie i koncentrację. Dlatego zwiększmy ostrożność, zwolnijmy i przestrzegajmy przepisów ruchu drogowego.
Komenda Powiatowa Policji w Olkuszu,
olkusz.policja.gov.pl/
olkusz.policja.gov.pl/pl/aktualnosci/4-osoby-trafily-do-szpitala-kierowca-stracil-panowanie-nad-pojazdem-i-doprowadzil-do
Ostatnie Artykuły

Dixit rozkręcił Olkusz - w bibliotece poszły skojarzenia i śmiech

Biznes, lawenda i winnica w jednym miejscu – w Ulinie Wielkiej rusza konferencja

Przyłącza bez umowy pod lupą. Trwa abolicja w wolbromskich wodociągach

Dożywotni zakaz nie zatrzymał 60-latka - nocna jazda skończyła się w Kąpielach Wielkich

W Olkuszu ćwiczyli hipotermię i akcje poszukiwawcze po obu stronach granicy

Alicja wpadła do biblioteki w Olkuszu - dzieci namalowały Krainę Czarów

Małe ręce, wielka wyobraźnia - biblioteka w oczach przedszkolaków

Pomorzany znów pod lupą. Rusza czwarty etap planu przestrzennego

Rekordowe głosowanie w plebiscycie na #SuperDzielnicowego 2026

Małe głowy, wielkie wyniki. W Wolbromiu wręczono nagrody młodym matematykom

Rekord wniosków i 37 wyróżnień. W Olkuszu docenili sportowy wysiłek

Małopolanie znów wybiorą projekty. W grze jest 16 milionów złotych

Olkuska policja włączyła się do akcji dla Milanka - wsparcie przyszło też ze Słowacji

