Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Olkusz

Salon to jedno z tych domowych pomieszczeń, które prezentuje się zazwyczaj najlepiej. O ile gabinet czy sypialnię urządzamy głównie pod nasze wymagania, to jednak salon jest częścią wspólną, a także miejscem, w którym przyjmujemy gości. Dlatego warto zadbać o to, aby był nie tylko przytulny i stylowy, ale także funkcjonalny. Jakie nowoczesne meble mogą sprawdzić się w salonie? 

Urządzanie salonu – od czego zacząć? 

Projektowanie wnętrza warto rozpocząć od stworzenia szczegółowego projektu i tablicy inspiracji. W ten sposób dowiemy się, czy poszczególne elementy można ze sobą zestawić oraz czy razem będą prezentować się równie dobrze. Tak zwany moodboard to zbiór inspirujących zdjęć, ale także próbek materiałów, które najbardziej nam się podobają. Wyjątkowe meble do salonu znajdziemy m.in. na stronie https://zona-design.pl/meble/do-salonu/.

Jeżeli mamy taką możliwość, to skonsultujmy swoje decyzje ze specjalistą od urządzania wnętrz – wskaże drobne błędy, które moglibyśmy popełnić i podpowie inne rozwiązania. Jeżeli nasze lokum jest niewielkie i powierzchnia salonu  nie zachwyca – pamiętajmy, by wybierać takie elementy wyposażenia, które będą nie tylko ładne i designerskie, ale także funkcjonalne. Zrezygnujmy z dodatkowych, wielkich foteli na rzecz wygodnych kanap. Zamiast barku na alkohol poszukajmy mebla, który będzie znacznie pojemniejszy i bardziej uniwersalny.

Pojemna i designerska komoda 

Niezależnie od tego, czy mamy telewizor podwieszany, czy jednak wolimy postawić go na jednym z wolnych mebli – designerska komoda prawdopodobnie będzie pasowała do naszego wnętrza. Zamykane szafki, pojemne szuflady, a dodatkowo blat, na którym możemy postawić ulubione ozdoby, takie jak choćby wazony z kwiatami czy sezonowe dekoracje. 

Komody mogą mieć różne rozmiary i wykończenia. Szczególnie modne są te, które zostały wykonane z naturalnego drewna. Bez problemu znajdziemy jednak również i takie modele, które imitują beton czy marmur. 

Nowoczesny stolik pod TV

Telewizor możemy postawić także na nowoczesnym stoliku. Ma on co prawda mniej schowków niż komoda, ale wciąż prezentuje się we wnętrzu doskonale. Bez problemu wolną przestrzeń możemy zagospodarować w bardzo prosty sposób – w tym miejscu może stanąć kino domowe, konsola czy sprzęt grający. Przedmioty przechowywać warto w pudełeczkach i koszyczkach, które będą kolorystycznie dobrane do mebla. Nowoczesne stoliki pod TV mają często ciekawe i niebanalne stelaże. Niekiedy przypominają niewielkie, odrobinę niższe konsole. 

Narożnik rozkładany lub stylowa sofa

W każdym salonie powinna znaleźć się wygodna kanapa i sofa. To właśnie te elementy wyposażenia sprawiają, że w tym miejscu możemy się zrelaksować czy spędzić czas z bliskimi. Designerskie i nowoczesne kanapy często wyróżniają się nietypowym obiciem. Może być ono ze skóry naturalnej, chociaż aktualnie znacznie popularniejsza jest wersja ze skóry ekologicznej. 

Przeszklone witryny i szafki 

Jeżeli wciąż brakuje nam miejsca do przechowywania, a posiadamy wiele przedmiotów i ozdób, które chcielibyśmy wyeksponować – wybierzmy witrynę lub szafkę z przeszkleniem. Jeśli metraż salonu jest niewielki – postarajmy znaleźć się meble wąskie, ale wysokie, które sięgają nawet sufitu. 

Jakie nowoczesne meble warto wybrać do salonu?