Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Olkusz

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Olkuszu wspólnie z funkcjonariuszami Małopolskiego Urzędu Celno – Skarbowego w Krakowie ujawnili i zabezpieczyli 3 automaty do gier hazardowych, które znajdowały się w jednym z lokali w Olkuszu.

W związku z podejrzeniem, że w Olkuszu dochodzi do procederu urządzania nielegalnych gier hazardowych, 9 kwietnia br policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej z Komendy Powiatowej Policji  w Olkuszu weszli do jednego z lokali znajdujących w centrum miasta i dokonali tam sprawdzenia. Podczas przeszukania funkcjonariusze  natrafili na 3 nielegalne automaty do gier hazardowych. Na miejsce policjanci wezwali funkcjonariuszy Małopolskiego Urzędu Celno-Skarbowego, którzy dla potrzeb postępowania karno-skarbowego, jakie będzie toczyło się w tej sprawie, zabezpieczyli urządzenia.

Zgodnie z obowiązującymi przepisami za urządzanie gier na automatach grożą kary w wysokości 100 tysięcy złotych od każdej zabezpieczonej maszyny. Takiej karze podlega zarówno urządzający nielegalne gry hazardowe,  jak i posiadacz lokalu, w którym taki proceder się odbywa.