Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Olkusz

 

18 kwietnia na scenie Miejskiego Ośrodka Kultury odbył się spektakl online „Sen nocy letniej” przygotowany przez Grupę Teatralną MOK Glutaminian Sodu.

DSCF1019

„Sen nocy letniej” Williama Szekspira jest jedną z jego najchętniej wystawianych sztuk. Rok temu, kiedy podekscytowani czekaliśmy na XI Olkuską Noc Teatru, bilety rozeszły się błyskawicznie. Niestety, w starciu ludzi, elfów i pandemii to pandemia była górą; jednak nie zwyciężyła. W tym roku spektakl można było obejrzeć online, a wkrótce, w co mocno wierzymy, zobaczymy go na żywo.

DSCF1033

Glutaminian Sodu jak zwykle dał z siebie wszystko. Na tle oszczędnej, ale bajkowo uroczej scenografii przygotowanej przez zespół, noc świętojańska otuliła ateński las pozwalając jednak dociekliwemu widzowi śledzić miłosne perypetie i intrygi bohaterów.

DSCF1051

Nie zdradzamy więcej szczegółów, aby nie psuć przyjemności tym, którzy zechcą obejrzeć spektakl popremierowy. Śledźcie naszą stronę i Facebooka!

DSCF1060

Wystąpili:

Robotnicy: Urszula Maj, Krzysztof Mól, Kinga Cieluch, Marta Kochanowska, Wiktoria Burdziakowska, Jakub Syguła.

Kochankowie: Jolanta Wielgosz, Ola Berkowicz, Maciej Maj, Kacper Fedorowicz.

Świat fantastyczny: Patrycja Krymula, Maja Banasik, Maciej Nabiałek, Amelia Grzanka, Daria Marzec, Dominika Żurek, Adrian Motyka.

Reżyseria oraz adaptacja scenariusza: Agnieszka Wołoszyn, Maciej Nabiałek

Muśniecie księżycowym pyłem, czyli trzecie oko zerkające z boku na to, co się na scenie odprawia: Kinga Matusiak – Lasecka i Daniel Lasecki.

Oprawa muzyczna: Kamil Babiuch i Jacek Nowak.