9 najdziwniejszych restauracji świata

Podczas podróży często szukamy miejsc, które pozwolą nam odkrywać nieznane zakamarki świata. Podczas zagranicznych wojaży, jednym z najlepszych sposobów na poznanie lokalnych smaków jest odwiedzenie miejscowej restauracji. Nie wszystkie miejsca charakteryzują się jednak domową kuchnią i klimatem typowym dla danego miejsca. Poniżej prezentujemy kilka przykładów nietypowych miejsc, którym daleko do tradycyjności.

Labassin Waterfall Restaurant (Filipiny)

Labassin Waterfall Restaurant serwuje tradycyjne filipińskie jedzenie. Ale choć wiele restauracji na świecie oferuje piękne widoki, jak choćby na wodospad, Labassin znajduje się w samym jego sercu. Jedzenie serwowane jest na liściach bananowca, a stoliki stoją w nurcie rzeki tuż obok kaskady wody.

El Diablo (Hiszpania)

El Diablo zlokalizowana jest na Wyspach Kanaryjskich w Parku Narodowym Timanfaya, licznie odwiedzanym przez turystów ze względu na wulkany i gejzery. El Diablo korzysta z tego dobrodziejstwa natury, serwując dania z grilla, który znajduje się nad kraterem wulkanu. To właśnie dochodzące z niego geotermalne ciepło osiągające temperaturę do 450 stopni Celsjusza  ogrzewa podawane potrawy.

Rollercoaster Restaurant (Austria)

W tej nietypowej restauracji zlokalizowanej w Wiedniu posiłki do stolików dostarcza nie kelner, ale rollercoaster. Łączy on kuchnię z salą i podaje jedzenie, poruszając się z prędkością do 30 km na godzinę. W lokalu posiłki zamawiane są za pośrednictwem tabletu.

Modern Toilet (Tajwan)

Prawdopodobnie mało, kto marzy o tym, by zjeść posiłek z sedesu. A jednak ktoś wpadł na pomysł stworzenia restauracji, która za motyw przewodni obiera właśnie toaletę. Zamiast krzeseł mamy sedesy, blaty stołów oparte są na wannach, zlewach i bidetach, a potrawy serwowane są w naczyniach przypominających mydelniczki, deski sedesowe lub same sedesy. Co ciekawe, lokal okazał się tak popularny, że dziś jest już sieciówką.

Ithaa Undersea Restaurant (Malediwy)

Ta zlokalizowana na Malediwach restauracja pozwala swoim gościom na niesamowite doznanie obserwowania morskiego życia podczas wizyty. Znajduje się ona na głębokości aż 5 metrów. Dzięki szklanym ścianom podczas posiłku można obserwować pływające nad głowami ryby. Co ciekawe, lokal jest otwarty tylko przez godzinę dziennie, więc stolik trzeba zarezerwować z dużym wyprzedzeniem.

Ali Barbour's Cave Restaurant (Kenia)

Ali Barbour's Cave Restaurant  zlokalizowana jest na plaży Diani w Kenii w południowej Mombasie. Goście tego lokalu mają okazję zjeść posiłek w prawdziwej jaskini. Restauracja znajduje się w skalistym kraterze z otworem na szycie, który pozwala na obserwację nieba.

Huashan Teahouse (Chiny)

To miejsce tylko dla odważnych. Aby dostać się do tego lokalu, trzeba przejść na palcach wokół góry po przybitych do zbocza wąskich deskach. Jakby tego było mało, następnie odwiedzających czeka wspinaczka po jednych z najbardziej stromych schodów świata.

Lainio Snow Village Restaurant Ice (Finlandia)

Lainio Snow Village Restaurant Ice zdecydowanie nie jest miejscem, gdzie można się rozgrzać. Podobnie jak ściany, wszystkie meble są wykonane z lodu. Najwyższa temperatura w lokalu to -3 stopnie. I niestety nie można liczyć na to, że jedzenie nas rozgrzeje – serwowane są tutaj wyłącznie zimne posiłki. Restauracja co roku jest przebudowywana, ponieważ nie jest w stanie wytrzymać wiosennych roztopów.

Cannibalistic Sushi (Japonia)

Cannibalistic Sushi oferuje możliwość zjedzenia sushi serwowane w… ciele. Służą do tego specjalnie przygotowane manekiny, z których po nacięciu wycieka sos przypominający krew. Goście otrzymują skalpele, a sposób podania nawiązuje do operacji. We wnętrzu manekina znajduje się sushi, swoim kształtem przypominające ludzkie organy.

Informacje dodatkowe: Przepisy na burgery - sprawdź ciekawe przepisy na danie mięsne na każdą porę - sprawdź więcej.