Zabiegi kosmetyczne w świadomej pielęgnacji

Zabiegi estetyczne jeszcze dwadzieścia lat temu nie cieszyły się powszechnie dobrą famą. Często kojarzyły się z przesadą i zbyt oczywistymi efektami. Na szczęście przez ostatnie kilka lat możemy obserwować odwrócenie tego trendu. Wizyty w studiu urody stały się naturalnym przedłużeniem rytuałów pielęgnacyjnych wykonywanych w domu. Dziś zadbana skóra to coś, czym dzięki szerokiej dostępności kosmetyków i zabiegów może cieszyć się niemal każdy.

Znacząco poszerzyła się też wiedza na temat tego, jak dbać o urodę. Coraz więcej osób stosuje tak zwaną „świadomą pielęgnację”. Polega ona między innymi na wsłuchiwaniu się w potrzeby swojej skóry i zwracaniu uwagi na składy kosmetyków. Poszerza się też oferta dostępna w gabinetach kosmetycznych. Profesjonalne zabiegi wspomagają nasze starania w dążeniu do tego, by nasza skóra wyglądała jak najlepiej.

Najpopularniejsze zabiegi

W miarę jak rozwija się wiedza i świadomość na temat pielęgnacji, oferty salonów kosmetycznych są wciąż rozszerzane. Obecnie wiele z nich oferuje całą gamę zabiegów relaksujących, ujędrniających, oczyszczających czy odmładzających. Stosowane są one nie tylko na twarz, ale także na skórę głowy czy wybrane partie ciała. Do najpopularniejszych należą peelingi chemiczne i mechaniczne, zabiegi z wykorzystaniem lasera czy mikrodermabrazja. W przypadku, gdy zabiegi mniej inwazyjne nie wystarczają, można zdecydować się na botoks, wypełniacze bądź lifting. Coraz więcej z nas decyduje się również by skorzystać z usług studia urody w przypadku regulacji i henny brwi czy manicure i pedicure. Często pozwala to oszczędzić czas, a my mamy pewność, że zabieg wykonany jest profesjonalnie i pozwoli nam cieszyć się efektami przez długi czas.

Mezoterapia czy mikrodermabrazja?

Zabiegi dobierane są indywidualnie do potrzeb klientów, dlatego wizyta powinna być poprzedzona dokładnym wywiadem na temat potrzeb skóry i oczekiwań pacjentów. Warto jednak zapoznać się z najpopularniejszymi terminami wcześniej, by wiedzieć, czego się spodziewać. Mikrodermabrazja to inaczej peeling mechaniczny. Ten nieinwazyjny zabieg polega na złuszczaniu kolejnych warstw naskórka za pomocą głowic diamentowych, mikrokryształków czy tlenu i soli fizjologicznej (ta metoda, zwana oxybrazją, jest najłagodniejsza). Peelingi wykonuje się również z użyciem kwasów. Różnią się one natężeniem, więc dokładny przebieg zabiegu zależy od problemu, z jakim chcemy się uporać. Mezoterapia polega na bezpośrednim podaniu w skórę substancji odżywczych, takich jak aminokwasy, witaminy czy kwas hialuronowy. Odbywa się to za pomocą igły lub bezigłowo, z użyciem metody elektroportacji. Coraz bardziej powszechne staje się też modelowanie ust lub twarzy za pomocą kwasu hialuronowego. Kwas hialuronowy występuje w naszej skórze naturalnie, jednak z wiekiem jego zawartość spada. Jest on dobrze tolerowany przez ciało. Należy jednak pamiętać, że z czasem ulega rozpuszczeniu, w związku z czym zabieg należy powtarzać. W zapobieganiu procesom starzenia istotną rolę odgrywa też botoks. Toksynę botulinową podaje się bezpośrednio w mięśnie. Zmniejsza to napięcie mięśniowe, co zapobiega powstawaniu zmarszczek mimicznych.

Na co zwracać uwagę

Wybierając studio urody Warszawa należy przede wszystkim pamiętać, że najważniejsze jest bezpieczeństwo. Warto poświęcić czas na dokładne przeanalizowanie wad i zalet zarówno samego zabiegu, jak i miejsca, do którego chcemy się udać. Pomocne mogą okazać się opinie w internecie, warto sprawdzić też stronę internetową salonu. Przy wizycie warto dopilnować, czy zabiegi wykonywane są z należyta starannością i dbałością o higienę. Absolutną podstawą jest dokładna dezynfekcja narzędzi używanych do zabiegów. Osoba je wykonująca powinna też nosić jednorazowe rękawiczki. Warto też zwrócić uwagę na ogólną czystość salonu – na przykład stan podłóg czy umywalek.