MOK Olkusz: Wieczór autorski Ewy Pogan
7 marca w Miejskim Ośrodku Kultury odbyło się spotkanie autorskie z poetką Ewą Pogan promujące jej nowy tomik wierszy Mogę się śmiać 2”.
Licznie zebranych gości powitali: Michał Mączka, Kierownik Działu Artystycznego, oraz dr hab. Marek Pieniążek, prof. UP, prowadzący olkuski Klub Literacki przy MOK.
Ewa Pogan, urodzona w Krakowie mieszkanka Olkusza, jest z wykształcenia geologiem. Jest kobietą niezwykle skromną, niechętnie mówi o sobie, za to, co niezwykłe, wszystkie swoje wiersze potrafi cytować z pamięci.
Były już zapiski na mankietach, na serwetkach kawiarnianych, a Ewa Pogan notowała swoje utwory na odwrocie kuponów Toto-Lotka… Nigdy nie zabiegała o wydanie swoich wierszy; również i ten tomik powstał dzięki staraniom jej szkolnych przyjaciół, którzy liczną grupą zjawili się na spotkaniu.
Wydawnictwo zawiera ponad sześćdziesiąt różnorodnych utworów napisanych w ciągu ostatnich trzydziestu lat. Czytelnik znajdzie tu wiersze liryczne i satyryczne, zgrabne fraszki, limeryki nazywane przez autorkę chimerykami i dowcipne utwory okolicznościowe. W tak szerokim spektrum twórczości poetce udało się uniknąć banału i egzaltacji, jej styl, jak mówi profesor Pieniążek, cechuje wysoki poziom artystyczny, wyjątkowy kunszt literacki, wysublimowany humor oraz głębokie refleksje.
W klimatycznej Golden Cafe, wśród przyjaciół i wielbicieli swojej twórczości, Ewa Pogan odsłoniła rąbek swojej tajemniczej duszy choćby przez swoje utwory.
Na zakończenie młoda poetka, kompozytorka i wokalistka Zuzanna Jurkiewicz zaśpiewała wiersz bohaterki wieczoru. Akompaniował Zbigniew Specjał.
Miejski Ośrodek Kultury w Olkuszu,
mok.olkusz.pl/index.php/11-aktualnosci/2481-wieczor-autorski-ewy-pogan-2
Ostatnie Artykuły

Rynek i Kościelna bez aut podczas majowych uroczystości w Wolbromiu

W Wolbromiu zawisną biało-czerwone flagi. Burmistrz zaprasza na majowe święta

Na trasie Wolbrom Pilica busy znikają z rozkładu. Powód jest prosty

Majówka zmienia rozkład autobusów. ZKGKM podał plan na trzy dni

Kuźnica Błędowska wraca do rozkładu. Autobusy znowu dojadą do pętli

Linia SŁ nadal jedzie objazdem – skrzyżowanie wciąż poza ruchem

Rajd rowerowy sparaliżuje centrum Olkusza. Autobusy pojadą z opóźnieniem

Czas niedomknięty w Olkuszu - fotografia, która zaczęła się od jednego aparatu

Kolekcjonerskie hologramy do legitymacji szkolnej – skąd ich popularność?

Przedszkolaki z Olkusza pobiegły po podium w jubileuszowej spartakiadzie

Ponad 2 promile i dzieci w aucie - kolizja na skrzyżowaniu w Olkuszu

Olkusz wraca na korty - sezon w Czarnej Górze startuje 1 maja

Wiedza o powietrzu przyniosła nagrody. W Olkuszu wybrano laureatów

