Zaawansowane strategie pozycjonowania w serwisie Wordpress‍Wordpress jest wiodącym systemem CMS (Content Management System) na świecie. Z ponad 285 milionami stron internetowych zbudowanych na tym systemie, nie da się zaprzeczyć, że Wordpress jest siłą, z którą należy się liczyć. Jednak pomimo tak szerokiego zastosowania, Wordpress może często wydawać się gorszą opcją niż inne platformy CMS, jeśli chodzi o SEO. W końcu strony zbudowane na innych platformach, takich jak Joomla czy Drupal, z natury rzeczy mają lepsze SEO niż strony Wordpress. Nie tak szybko. Prawda jest taka, że podczas gdy inne platformy CMS mogą być technicznie lepsze, jeśli chodzi o SEO, dobrze zoptymalizowana witryna Wordpress może radzić sobie równie dobrze w wyszukiwarkach, jak każda z tych innych opcji. Nawet jeśli nie myślisz o niej jako o "platformie SEO", Wordpress ma wiele ukrytych zalet, które sprawiają, że bardzo łatwo jest uzyskać zadowalające pozycjonowanie pod kątem wyszukiwarek.

Wordpress jest sprawdzony

Wordpress jest niezwykle niezawodną platformą i prawdopodobnie korzystasz z niej od lat. Jest więc bardzo mało prawdopodobne, że Wordpress przestanie działać lub wystąpią poważne problemy techniczne. Jednym z powodów tego stanu rzeczy jest fakt, że za Wordpressem stoi swego rodzaju społeczność. Jeśli pojawi się nowy problem związany z bezpieczeństwem lub inny poważny problem, społeczność prawdopodobnie szybko go rozwiąże lub przynajmniej będzie świadoma problemu i będzie wiedziała, jak go uniknąć. Platformę, która ciągle się zmienia - gdzie ciągle pojawiają się nowe problemy - niezwykle trudno jest utrzymać w bezpieczeństwie. Jest to jeden z powodów, dla których nawet wiele wysokiej klasy niestandardowych platform nie jest tak bezpiecznych jak Wordpress.

WordPress ma dobry system zarządzania treścią, ktróry uskutecznia pozycjonowanie

System CMS Wordpressa ma również kilka unikalnych zalet. Jedną z nich jest możliwość łatwego tworzenia nowych treści na stronie. Jest to ważna część SEO, ponieważ będziesz mógł częściej aktualizować swoją witrynę, dodając nowe i ulepszone treści. Większość innych platform CMS wymaga użycia edytora WYSIWYG (What You See Is What You Get) do tworzenia nowych treści. Choć mogą one być przydatne, nie są tak przyjazne dla SEO, jak odpowiedni system zarządzania treścią. System CMS Wordpressa umożliwia również tworzenie własnych stron, które są często najlepszym miejscem do skupienia wysiłków na SEO.

Zaawansowane strategie SEO Wordpressa

Poza podstawami, istnieje kilka zaawansowanych strategii SEO, które mogą naprawdę podnieść Twoją witrynę Wordpress na wyższy poziom. Należą do nich: - Publikowanie treści o wysokiej jakości - jest to oczywiste w przypadku prawie każdej platformy, ale w przypadku Wordpressa jest to szczególnie ważne. Publikowanie treści o wysokiej jakości może pomóc Ci w osiągnięciu wyższych pozycji w SERP-ach, ale także w budowaniu autorytetu Twojej witryny. - Tworzenie linków wewnętrznych - jest to jeden z najprostszych i najskuteczniejszych sposobów na poprawę SEO. Wystarczy zamieścić link do innych stron w swojej witrynie, aby uzyskać znaczny wzrost. - Budowanie linków - Zdecydowanie nie należy budować linków do swojej witryny, stosując złe praktyki, ale należy również zrozumieć, że posiadanie kilku wysokiej jakości linków może mieć duże znaczenie.