Czy Bitcoin będzie nową walutą rezerwową świata w 2022 roku?

‍Bitcoin często był nazywany nowym złotem. Podobnie jak złoto, bitcoin jest również rodzajem waluty rezerwowej lub przechowywania wartości. Ale w przeciwieństwie do złota, które może być kupowane i sprzedawane tylko w określonych ilościach (gramach), bitcoin może być kupowany i sprzedawany w prawie każdej ilości. W rzeczywistości nie trzeba nawet posiadać ani grama złota, aby je kupić i sprzedać - wystarczy rynek internetowy, taki jak Amazon, który wystawi dla Ciebie swoje towary. Podobnie jak złoto, również podaż bitcoina jest ograniczona i przewidywalna - nigdy nie będzie więcej niż 21 milionów bitcoinów w jednym czasie. Ta rzadkość oznacza, że jego wartość powinna nadal rosnąć w czasie, gdy popyt będzie przewyższał podaż. Ale jak daleko poza tym? Czy jest prawdopodobne, że pewnego dnia zobaczymy bitcoina o wartości 1 miliona dolarów? Sprawdź koniecznie najnowsze wiadomości bitcoin i dowiedź się jakie są rynkowe przewidywania tej kryptowaluty.

Dlaczego bitcoin będzie rezerwową walutą świata w 2022 roku

Jeśli mamy wierzyć wielu prognozom cen bitcoinów krążącym w sieci, to do 2020 roku cena bitcoina wzrośnie do 100 000 dolarów. Ale czy jest to naprawdę możliwe? Aby odpowiedzieć na to pytanie, musimy najpierw ustalić, dlaczego ludzie uważają, że bitcoin będzie wart tak wiele.

Istnieją dwa główne powody. Po pierwsze, że bitcoin jest rzadki. W rzeczywistości jego podaż jest tak ograniczona, że prawdopodobnie z czasem jego wartość wzrośnie, ponieważ popyt przewyższa podaż. To wyjaśnia, dlaczego cena bitcoina wzrosła wykładniczo w ostatnich latach.

Drugim powodem jest to, że sieć bitcoin jest walutą bez granic. Jest niezależna od rządów, banków centralnych i innych instytucji, które zarządzają walutami narodowymi. Jako taki, bitcoin stał się pierwszą na świecie prawdziwie globalną walutą, co oznacza, że prawdopodobnie pozostanie nią w miarę upływu lat. W rezultacie, bitcoin prawdopodobnie pewnego dnia zastąpi złoto jako nowa waluta rezerwowa świata.

Bitcoin rozwiąże swój problem ze zmiennością do 2022 r.

Jeśli bitcoin ma stać się nową rezerwową walutą świata, to musi rozwiązać swój problem ze zmiennością. Na szczęście problem ten został już zidentyfikowany, a kilka rozwiązań jest w trakcie opracowywania.

Po pierwsze, stworzenie nowych instrumentów pochodnych (np. kontraktów terminowych i opcji), które pozwolą ludziom zamienić swoje istniejące bitcoiny na cenę, o której wiedzą, że pozostanie stała. Po drugie, wprowadzenie exchange-traded funds (ETF), które pozwalają ludziom kupować bitcoiny za ich narodowe waluty. Po trzecie, rozwój bitcoinowych funduszy inwestycyjnych, które pozwalają ludziom kupować bitcoiny za swoje regularne oszczędności.

Wreszcie, stworzenie gospodarki cyfrowej, która działa całkowicie na bitcoinie. Jeśli ludzie będą płacić w bitcoinie i kupować wszystkie swoje dobra za bitcoina, to jego wartość pozostanie stabilna, bo bitcoin stanie się po prostu nową walutą narodową.