Policja Olkusz: PRZEDSZKOLAKI EDUKUJĄ DZIADKÓW I BABCIE W RAMACH PROJEKTU WNUCZEK, WNUCZKA EDUKUJE BABCIA, DZIADEK SIĘ STOSUJE”.
Z początkiem stycznia br. przedszkola w powiecie olkuskim odwiedzili dzielnicowi z komendy i komisariatów Policji w Kluczach, Bukownie i Wolbromiu. Podczas wizyty dzielnicowi przekazywali dzieciom laurki przygotowane przez małopolskich policjantów, na których oprócz życzeń z okazji Dnia Babci i Dziadka znajdowały się treści informacyjno-profilaktyczne skierowane do seniorów.
Już po raz trzeci, małopolscy policjanci realizują akcję edukacyjną ukierunkowaną na bezpieczeństwo seniorów i przekazują do przedszkoli materiały profilaktyczne w postaci Kartki Edukacyjnej”. Kartki edukacyjne zostały wykonane w ramach projektu pod nazwą Wnuczka, wnuczek edukuje — babcia, dziadek się stosuje!”, który powstał przy realizacji przedsięwzięcia pt. Wielopokoleniowa Edukacja Małopolan”. Celem tych działań jest zwrócenie uwagi na zagrożenia, na które mogą być narażone osoby starsze. Seniorzy często padają ofiarami oszustw metodami na wnuczka” czy ‘’na policjanta”, dlatego założeniem wielopokoleniowej edukacji jest dotarcie poprzez dzieci do bliskich, aby te przekazywały im wiedze o oszustach. Przekazane przez policjantów laurki zostały przygotowane z okazji zbliżającego się Dnia Babci i Dziadka, który przypada 21 i 22 stycznia. Kartki są wyjątkowe, ponieważ pełnią podwójną funkcję - oprócz życzeń zawierają również treści informacyjno profilaktyczne. Kartki zostały tak przygotowane, aby dzieci mogły je pokolorować lub napisać własne życzenia, z drugiej zaś strony znajduje się wiersz edukacyjny, który w zabawny, literacki sposób przypomni seniorom, jak uchronić się przed oszustwem.
Więcej o akcji na stronie -
malopolska.policja.gov.pl…
W tym roku chętnie w działania włączyły się przedszkola publiczne i niepubliczne z powiatu olkuskiego. Dzieciaki spotkały się z policjantami i z dużym zaangażowaniem wysłuchały informacji, które mieli im do przekazania mundurowi. Spotkania z przedszkolakami były również okazją, by porozmawiać z dziećmi na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym, bezpiecznych zabaw podczas ferii zimowych i zachowań w kontakcie z osobą obcą niebezpieczną.
Dzięki projektowi Wnuczka, wnuczek edukuje babcia dziadek się stosuje” dzieci nie tylko uczą się rozpoznawać niebezpieczeństwa i reagują na potrzeby innych ludzi ale są również gotowe do działania na rzecz poprawy bezpieczeństwa seniorów.
Wszystkim Babciom i Dziadkom, z okazji ich święta życzymy dużo zdrowia oraz samych bezpiecznych i pogodnych chwil.
Komenda Powiatowa Policji w Olkuszu,
olkusz.policja.gov.pl/kol/aktualnosci/30020,PRZEDSZKOLAKI-EDUKUJA-DZIADKOW-I-BABCIE-W-RAMACH-PROJEKTU-WNUCZEK-WNUCZKA-EDUKUJ.html
Ostatnie Artykuły

Tysiące na Pustyni Błędowskiej. Rowerowy weekend zyskał nową skalę

Biblioteka w Kluczach szykuje wakacje pełne zabawy i kolorów

Klucze ćwiczyły ratowanie życia. Na stadionie padły ważne instrukcje

Woda z Dłużca tylko po przegotowaniu. Sanepid wydał komunikat

W Olkuszu świętowano podwójny jubileusz „Kazika”. Wróciły szkolne historie

W Bukownie będą ćwiczyć ratowanie życia. Trening pokaże, jak reagować w kryzysie

Spider-Man wraca do Olkusza - Kino Zbyszek szykuje wakacyjne seanse

Mamma Mia! wraca na Rynek w Olkuszu - letnie kino pod gwiazdami

Książki wyszły z biblioteki i rozsiadły się po Olkuszu

Domowe słówka w bibliotece - dzieci weszły w rolę małych dekoratorów

Gwarkowie wrócili na obrazy - Olkusz nagrodził młodych twórców

Biblioteka w Olkuszu pokazuje cennik - tyle zapłacisz za kartę i salę

Wolbrom ma spis numerów, który ratuje czas w nagłej chwili

W jednym miejscu sprawdzisz pogodę dla Wolbromia. Jest kilka źródeł
Przydatne dane teleadresowe
- Centrum Kształcenia Ustawicznego i Zawodowego w Olkuszu - oferta, zapisy, kontakt
- Powiatowy Urząd Pracy w Olkuszu - kontakt, godziny, rejestracja, zasiłki i wsparcie dla pracodawców
- Środowiskowy Dom Samopomocy w Wolbromiu - pomoc dzienna dla osób z niepełnosprawnościami
- Centrum Kultury, Turystyki i Rekreacji w Kluczach - kontakt, godziny, zajęcia
- Gminny Zakład Oczyszczania Ścieków w Małobądzu - kontakt, godziny, awarie
- Parafia św. Maksymiliana Marii Kolbego w Olkuszu - msze, kancelaria, sakramenty
