Rozpoczęły się prace modernizacyjne związane z przebudową kortów tenisowych z budową oświetlenia na terenie OSW „Czarna Góra” w Olkuszu. Inwestycja o wartości ponad 610 tys. złotych z pewnością ucieszy zarówno amatorów tenisa, dopiero zdobywających pierwsze umiejętności, jak również uczestników profesjonalnych turniejów, chętnie organizowanych w Srebrnym Mieście.

- Korty tenisowe na Czarnej Górze cieszą się ogromnym powodzeniem wśród amatorów tego sportu. Wiemy, że największe ich obłożenie występuje w godzinach popołudniowych oraz wieczornych, gdy warunki atmosferyczne sprzyjają aktywności sportowej. Dlatego zaplanowana modernizacja, uwzględniająca budowę oświetlenia, znacząco poprawi dostępność kortów w tym czasie. Jestem przekonany, że kolejne inwestycje w rozwój Parku Czarna Góra to inwestycje w to, co mamy najcenniejsze i powinniśmy najmocniej pielęgnować - w zdrowie. Dlatego zachęcam do jak najczęstszych odwiedzin Parku Czarna Góra - komentuje Roman Piaśnik, burmistrz Olkusza.

Modernizacja kortów

Inwestycja rozpoczęła się od demontażu istniejących elementów ogrodzenia oraz fundamentów. W zamian powstanie nowe ogrodzenie. Zaplanowano także odgrodzenie poszczególnych kortów: A, B oraz C. Przewidziano również budowę odwodnienia liniowego i reprofilację nawierzchni kortów A i B. W tym przypadku odpowiednie wyprofilowanie nawierzchni umożliwi skuteczne odprowadzenie wody, co ma na celu ograniczenie powstawania zastoin wodnych po obfitych opadach deszczu. Szybciej schnące korty będą też lepiej dostępne dla użytkowników.

W zakresie prac uwzględniono także przedłużenie istniejącego chodnika prowadzącego od budynku zaplecza do istniejącego ciągu pieszo-rowerowego. Wszystkie trzy korty zostaną oświetlone za pomocą energooszczędnych opraw w technologii LED.

Modernizacja kortów

Montaż oświetlenia kortów tenisowych pozwoli wydłużyć czas realnego ich wykorzystania nawet do późnych godzin wieczornych. Dzięki temu amatorzy tenisa nie odczują likwidacji jednego z kortów – kortu D, najbardziej wyeksploatowanego i w obecnych warunkach – niemożliwego do odtworzenia zgodnie z obowiązującymi wymaganiami tego sportu. To miejsce nie pozostanie jednak niewykorzystane, gdyż właśnie w tej okolicy zaplanowano budowę tężni solankowej, która znacząco uatrakcyjni cały obiekt, sprawiając, że jeszcze więcej osób będzie mogło skorzystać z atrakcji Parku Czarna Góra.

Zakończenie prac modernizacyjnych na kortach tenisowych planowane jest na początku czerwca tego roku.

Wizualizacja tężni

Wizualizacja tężni