Podsumowanie działań „Alkohol i Narkotyki” na drogach powiatu olkuskiego
Niebezpieczne manewry na drogach powiatu olkuskiego. Policja w akcji „Alkohol i Narkotyki”! Czy Twoje bezpieczeństwo było zagrożone?
  • Interwencje policji w ramach akcji „Alkohol i Narkotyki”.
  • Statystyki zatrzymań nietrzeźwych kierowców.
  • Przypomnienie o ryzyku jazdy pod wpływem alkoholu.

Za kierownicą pod wpływem nie tylko alkoholu, ale i lekkomyślności - to realny obraz, z jakim przyszło zmierzyć się funkcjonariuszom policji w powiecie olkuski w ubiegłym tygodniu. W toku operacji "Alkohol i Narkotyki" przebadano łącznie 362 kierowców, spośród których czwórka stanowiła bezpośrednie zagrożenie na drodze, w tym trzech nietrzeźwych.

Wśród zatrzymanych znalazł się 60-letni pan kierujący fiatem w Sienicznie, którego poziom alkoholu przekroczył 2 promile. Olkuska droga stała się również miejscem interwencji wobec 52-letniego kierowcy forda, mającego w organizmie nieco mniej niż 1 promil alkoholu. Nie pomijać należy również kierującej oplem w Kwaśniowie Górnym, u której stwierdzono 0,9 promila.

Za kierownicą pod wpływem - ryzykowna gra z losem. Jazda w stanie nietrzeźwości to nie tylko wykroczenie, ale przede wszystkim niebezpieczny hazard, którego stawką jest życie i zdrowie wielu osób. Policja przypomina, jak ważne jest zachowanie trzeźwości za kółkiem oraz apeluje do mieszkańców o rozwagę i odpowiedzialność na drodze.


Według informacji z: KPP w Olkuszu