KPP w Olkuszu: JEDŹ BEZPIECZNIE… TWOJA WALENTYNKA CZEKA!
Zbliżają się walentynki, a wraz z nimi apel o zachowanie szczególnej ostrożności na drogach. Nie pozwólmy, by pośpiech czy nieuwaga przekreśliły plany na romantyczne świętowanie.
  • Bezpieczeństwo na drodze podczas walentynek.
  • Apel policji do zakochanych kierowców.
  • Przypomnienie o ważności życia i zdrowia bliskich.

W obliczu nadchodzących walentynek, policja kładzie nacisk na bezpieczne zachowania na drodze. W dniu, który dla wielu jest okazją do świętowania miłości, niezmiernie ważne jest, by pamiętać o zasadach bezpieczeństwa. Walentynkowy pośpiech i dążenie do spędzenia czasu z ukochaną osobą nie powinny przysłaniać nam zdrowego rozsądku.

Zwolnij! Jak kocha to poczeka. Łamiąc przepisy – łamiesz serce wielu osobom! – przypomina KWP w Łodzi, podkreślając, że prawdziwa miłość to również troska o dobro drugiej osoby.

W Radomiu policjanci zachęcają do „Zakochania się w bezpieczeństwie”, a w Legionowie walentynkowa akcja „Kochaj i jedz bezpiecznie!” ma na celu uwypuklenie znaczenia odpowiedzialności za kierownicą. Te inicjatywy z całego kraju mają jeden wspólny cel: przypomnieć o tym, że największym darem, jaki możemy ofiarować bliskim w Dzień Zakochanych, jest nasze bezpieczne powrócenie do domu.

Dbając o siebie i swoich bliskich, pamiętajmy, że miłość wyraża się nie tylko słowami i gestami, ale także odpowiedzialnością i troską o wspólne bezpieczeństwo. Niech ten walentynkowy czas będzie pełen miłości, ale także wzajemnego szacunku i ostrożności na drodze.


Na podstawie: KPP w Olkuszu