Nowa ofiara oszustów metoda na pracownika banku w powiecie olkuskiego

Nie daj się złapać w sieć fałszywych bankowców! Lokalna społeczność ponownie na celowniku oszustów
- 73-letnia kobieta i 40-letnia mieszkanka naszego powiatu straciły znaczne sumy pieniędzy.
- Oszuści działają metodą na pracownika banku, wyłudzając dostęp do kont bankowych.
- Policja wyraźnie apeluje o zachowanie ostrożności przy odbieraniu podejrzanych telefonów.
- Ważne wskazówki: nigdy nie podawaj kodów PIN ani innych wrażliwych danych przez telefon.
Znowu padliśmy ofiarą przemyślnej taktyki oszustów, którzy bez skrupułów wykorzystują zaufanie mieszkańców, podając się za pracowników banków. Tym razem to 40-letnia kobieta z naszego powiatu stała się ich łupem, tracąc blisko 95 tysięcy złotych. To przestroga dla wszystkich, by w każdej sytuacji zachować czujność i nie ufać bez zastrzeżeń osobom, które kontaktują się z nami, twierdząc, że działają w naszym najlepszym interesie.
Ta historia zaczęła się od telefonu od rzekomego pracownika banku, który informował o włamaniu na konto bankowe. Niestety, w wyniku manipulacji i wyrafinowanych technik przekonywania, kobieta, w dobrej wierze próbująca zabezpieczyć swoje finanse, podała oszustom niezbędne kody, umożliwiając tym samym kradzież znacznej sumy pieniędzy.
Przykre wydarzenia te skłaniają do refleksji nad tym, jak ważne jest zachowanie ostrożności i niezachwianego sceptycyzmu wobec nieoczekiwanych telefonów czy wiadomości, szczególnie tych, które dotyczą naszych finansów. Policja podkreśla, że prawdziwi pracownicy banku nigdy nie będą prosić nas o podawanie wrażliwych danych telefonicznie.
Oto kilka kluczowych zasad, których należy przestrzegać, aby uniknąć podobnych sytuacji: Nie udostępniaj kodów PIN ani kodów CVV swojej karty, nie dokonuj pod wpływem presji żadnych transakcji i zawsze w przypadku wątpliwości, samodzielnie skontaktuj się z bankiem za pomocą oficjalnych kanałów komunikacji.
Przypadki te, choć bolesne dla poszkodowanych, powinny posłużyć nam wszystkim jako przestroga i przypomnienie, że czujność to nasza najlepsza ochrona przed cyberprzestępcami. Wspólnie, poprzez edukację i wzajemne wspieranie się, możemy stworzyć środowisko, w którym oszuści nie będą mieli łatwego pola do działania.
Źródło: KPP w Olkuszu
Ostatnie Artykuły

Osiem wieków wiary i tradycji. Gołaczewy świętowały niezwykły jubileusz

Biblioteka w Olkuszu zamieniła się w wakacyjną strefę gier

Nowe mieszkania pod Krakowem czekają na chętnych. Trwa nabór do inwestycji SIM w Wielmoży

Montaż klimatyzacji na własną rękę? To może skończyć się wysoką karą

36 nowych mieszkań i modernizacja komunalnych budynków w gminie Wolbrom

Pazurek ma swoją świetlicę. Na ten moment czekano latami

Jeżówka zyska mieszkania treningowe dla 12 osób z niepełnosprawnościami

Kicia Kocia, Blue i Reksio zabrali dzieci na ekologiczną misję

Drift na parkingu w Osieku zakończył się utratą prawa jazdy

W Olkuszu zabrzmi sygnał syreny. To będzie treningowy alarm

Siatkarskie emocje w Dolince. „Koledzy” wygrali wakacyjny turniej

Wolbrom ma 699 lat. Samorząd szykuje jubileusz 700-lecia

Dni Wolbromia 2026 z Cleo i Grubsonem. Program pełen koncertów i rywalizacji

Ominął auto przed pasami i potrącił 71-latka. 19-latek uciekł hulajnogą
Przydatne dane teleadresowe
- Sanepid Olkusz - kontakt, godziny, badania i zgłoszenia
- Środowiskowy Dom Samopomocy w Wolbromiu - pomoc dzienna dla osób z niepełnosprawnościami
- Wojewódzki Inspektorat Ochrony Roślin i Nasiennictwa w Krakowie Oddział w Olkuszu - kontakt, sprawy i dojazd
- Miejska Biblioteka Publiczna w Bukownie - adres, filie, godziny i karta biblioteczna
- Galeria Sztuki Współczesnej BWA w Olkuszu - kontakt, godziny, sprzedaż dzieł sztuki
- Biblioteka i Ośrodek Animacji Kultury w Trzyciążu - kontakt, filie, godziny, karta biblioteczna
