Areszt dla mężczyzny z Wolbromia za atak nożem na 30-latka
Nocny atak w centrum miasta zakończony aresztowaniem sprawcy

W ostatni piątek, tuż po godzinie 21:00, spokój mieszkańców naszej gminy został brutalnie przerwany. Młody mężczyzna, mający zaledwie 24 lata, zaatakował nożem 30-latka na Rynku, co skończyło się jego ciężkim zranieniem i koniecznością interwencji Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Policja zareagowała błyskawicznie, zatrzymując podejrzanego jeszcze tej samej nocy.

  1. Miejsce incydentu: Rynek w Wolbromiu.
  2. Ofiara: 30-letni mężczyzna, ranny, przewieziony do szpitala.
  3. Sprawca: 24-letni mężczyzna, mieszkaniec gminy, zatrzymany przez policję.
  4. Postępowanie: Sprawca usłyszał zarzuty usiłowania zabójstwa, sąd zastosował trzymiesięczny areszt tymczasowy.

Z relacji świadków wynika, że 24-latek przybył na miejsce zdarzenia taksówką i nieoczekiwanie zaatakował 30-latka, który w tym czasie przebywał w towarzystwie znajomych. Po dokonaniu ataku, sprawca próbował uciec, co na szczęście zostało szybko udaremnione dzięki skoordynowanym działaniom policji.

W niedzielę w Prokuraturze Rejonowej w Olkuszu podejrzany usłyszał zarzut usiłowania zabójstwa. Zatrzymanie sprawcy tak szybko po zdarzeniu to efekt dobrze przeprowadzonego śledztwa i reakcji służb. Policja, po otrzymaniu rysopisu i informacji od świadków, niezwłocznie przystąpiła do działań, które zakończyły się sukcesem przed godziną 23:00 tej samej nocy.

Analizy krwi mające na celu sprawdzenie, czy sprawca był pod wpływem środków odurzających, są kolejnym krokiem w dochodzeniu, które ma wyjaśnić wszystkie okoliczności tego dramatycznego wieczoru. Bezpieczeństwo mieszkańców jest dla nas priorytetem, a szybka i zdecydowana odpowiedź policji pokazuje, że w naszej wspólnocie nie ma miejsca na przemoc.


Opierając się na: KPP w Olkuszu