Nowa kadencja władz Olkusza rozpoczęta – burmistrz i radni złożyli ślubowania
W Olkuszu rozpoczęła się nowa kadencja samorządowa. W uroczystej atmosferze sali widowiskowej Miejskiego Ośrodka Kultury, nowo wybrani radni oraz burmistrz złożyli ślubowania, zobowiązując się do pracy na rzecz mieszkańców przez najbliższe pięć lat. Burmistrz Roman Piaśnik, który objął ten urząd po raz trzeci, podkreślił znaczenie współpracy i otwartości na różne poglądy.
  1. 7 maja 2024 r. odbyła się inauguracyjna sesja Rady Miejskiej Olkusza IX kadencji.
  2. Radni i burmistrz złożyli ślubowania, przyjmując oficjalnie swoje funkcje.
  3. Roman Piaśnik po raz trzeci został wybrany na burmistrza, podczas gdy Grzegorz Gruca objął stanowisko przewodniczącego Rady Miejskiej.
  4. Uroczystość zgromadziła licznych gości, w tym rodziny i przedstawicieli lokalnych instytucji.

Sesję otworzył Henryk Gamrat, najstarszy z radnych, a zaświadczenia o wyborze wręczali Katarzyna Tomsia i Jerzy Skowroński z Miejskiej Komisji Wyborczej. Po tajnym głosowaniu, oprócz przewodniczącego Grzecza Gruca, wybrano również trzech wiceprzewodniczących: Apolinarego Ćwięczka, Sebastiana Tomsię i Michała Zasuchę.

Podczas swojego przemówienia, burmistrz Roman Piaśnik wyraził nadzieję na produktwną współpracę z Radą Miejską. „Liczę, że znajdziemy wspólny język i zostawimy po sobie trwały ślad w historii naszego miasta i gminy. Deklaruję otwartość na Państwa poglądy i chęć wspierania działań w imię dobra naszych mieszkańców” – mówił Piaśnik, zwracając się do obecnych.

Wśród radnych, którzy złożyli ślubowanie, znalazł się również Paweł Piasny z okręgu nr 1, który nie mógł uczestniczyć w uroczystości z powodu nieobecności. Jego zaangażowanie zostanie jednak szybko włączone w działania Rady, zapewniając pełną reprezentację wszystkich okręgów wyborczych.

Uroczystość inauguracyjna nie tylko oficjalnie rozpoczęła nową kadencję władz miejskich Olkusza, ale również stała się momentem, w którym lokalna społeczność mogła wyrazić swoje wsparcie i nadzieje związane z nadchodzącymi latami. To czas pełen wyzwań, ale i możliwości dla naszego miasta, które pod przewodnictwem doświadczonych oraz nowo wybranych liderów, ma szansę na dalszy rozwój i prosperowanie.


Urząd Miasta w Olkuszu