Święto Srebra w Olkuszu: Enej i Pectus wystąpią na Dniach Olkusza 2024
Już w pierwszy weekend czerwca Olkusz zamieni się w stolicę kultury i rozrywki podczas Święta Srebra – Dni Olkusza 2024. Czeka nas mnóstwo atrakcji, koncertów i aktywności sportowych, które z pewnością przyciągną zarówno mieszkańców, jak i gości. Zapraszamy do zapoznania się z programem tego wyjątkowego wydarzenia!
  1. Korowód ulicami miasta i występy lokalnych artystów.
  2. Koncerty zespołów Enej i Pectus.
  3. Silent disco i pokaz laserów.
  4. Zmagania sportowe na "Czarnej Górze".

Święto Srebra – Dni Olkusza 2024 odbędzie się w pierwszy weekend czerwca, a więc już za kilka dni. W tym roku organizatorzy przygotowali wyjątkowo bogaty program, który z pewnością zadowoli każdego uczestnika. Wydarzenie rozpocznie się tradycyjnym korowodem ulicami miasta, który zaprowadzi nas na olkuski rynek. Tam nastąpi oficjalne otwarcie oraz wręczenie nagród laureatom III Konkursu Tanecznego.

W sobotnie popołudnie, na scenie pojawią się młodzi artyści z lokalnych szkół i pracowni artystycznych. Wystąpią m.in. grupy taneczne Miejskiego Ośrodka Kultury, sekcje wokalne oraz Klub Sportowy "Flika". Przez cały dzień będzie można podziwiać występy szkół z Olkusza i okolic, a także teatr muzyczny "Od początku" oraz pracownię muzyczno-teatralną Pozytywka.

Burmistrz Olkusza Roman Piaśnik podkreśla: – Serdecznie zapraszam wszystkich Mieszkańców oraz Gości na święto naszego miasta. Specjalnie dla Was przygotowaliśmy wiele atrakcji i jestem głęboko przekonany, że każdy znajdzie coś dla siebie. Liczę, że będą to dwa dni pełne pozytywnych wrażeń i znakomitej zabawy. Na olkuskim rynku będziemy mogli podziwiać zarówno gwiazdy wielkiego formatu, jak i młode, lokalne, obiecujące talenty. Chcę serdecznie podziękować sponsorom imprezy, na których zawsze możemy liczyć. To nasze wspólne święto.

Wieczorem zaplanowano koncert zespołu Acjaton, który łączy w swojej muzyce elementy hard rocka, rocka, metalu i gitarowych ballad. Gwiazdą sobotniej nocy będzie zespół Enej, znany z mieszanki folku, rocka, ska i punku. Po ich występie, około godziny 22:00, odbędzie się silent disco – cicha dyskoteka z użyciem słuchawek.

Niedzielne atrakcje rozpoczną się o godzinie 14:00. Ponownie na scenie zobaczymy występy lokalnych artystów, w tym podopiecznych Szkoły Tańca Wena oraz Ogniska Artystycznego Żaczek. W programie przewidziano także interaktywne widowisko dla dzieci z Inspektorem Ogórkiem, zatytułowane „Poznajemy to co jemy”. Po południu na scenie pojawią się uczniowie olkuskich szkół, a dzień zakończy koncert zespołu Pectus oraz pokaz laserów.

Nie zabraknie także zmagań sportowych. W niedzielę na terenie ośrodka "Czarna Góra" odbędzie się finał „Rodzinnych Rozgrywek Sportowych” organizowanych przez MOSiR.

Organizatorami Święta Srebra – Dni Olkusza 2024 są Burmistrz Miasta i Gminy Olkusz Roman Piaśnik oraz Miejski Ośrodek Kultury w Olkuszu. Patronat medialny nad wydarzeniem objął Przegląd Olkuski. Warto również pamiętać, że w związku z obchodami nastąpi całkowite wyłączenie z ruchu samochodowego w obrębie rynku i przylegających ulic od 29 maja do 4 czerwca. Ponadto, Związek Komunalny Gmin „Komunikacja Międzygminna” uruchomi dodatkowe kursy autobusowe, aby zapewnić mieszkańcom dogodny dojazd na wszystkie wydarzenia.


Na podst. Urząd Miasta w Olkuszu