Policja zatrzymała 32-latka za jazdę pod wpływem narkotyków z dzieckiem w aucie
Policjanci z grupy Speed zatrzymali 32-letniego kierowcę podejrzanego o prowadzenie pojazdu pod wpływem narkotyków. W samochodzie znajdował się także jego 7-letni syn.
  1. Kierowca został zatrzymany podczas rutynowej kontroli drogowej.
  2. W samochodzie znajdował się również 7-letni syn kierowcy.
  3. Test na obecność narkotyków wykazał obecność marihuany.
  4. Mężczyzna usłyszał zarzuty posiadania i uprawy narkotyków.

Podczas rutynowej kontroli drogowej prowadzonej przez policjantów z grupy Speed w miejscowości Braciejówka, zatrzymano 32-letniego kierowcę citroena. Mężczyzna podróżował z 7-letnim synem. Badanie alkomatem nie wykazało obecności alkoholu, lecz test na obecność narkotyków wykazał marihuanę.

Po zatrzymaniu, kierowca został przetransportowany do komendy, gdzie sprawą zajęli się funkcjonariusze z wydziału kryminalnego. Tego samego dnia, w mieszkaniu 32-latka, policjanci znaleźli susz roślinny, który po badaniu okazał się marihuaną. Ponadto, na terenie posesji odkryto dwa krzaki konopi indyjskich.

O sytuacji został powiadomiony sędzia rodzinny, a dziecko przekazano pod opiekę członka rodziny. Mężczyźnie pobrano krew do badań toksykologicznych. Jeśli wyniki potwierdzą obecność narkotyków, 32-latek usłyszy dodatkowe zarzuty związane z jazdą pod wpływem środków odurzających oraz narażaniem dziecka na niebezpieczeństwo.

Za posiadanie narkotyków grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności. Za kierowanie pojazdem pod wpływem środków odurzających grozi kara do 3 lat więzienia, co najmniej trzyletni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych oraz konfiskata pojazdu. W przypadku narażania osoby, nad którą sprawca ma obowiązek opieki, na niebezpieczeństwo, kara może wynosić od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności.

Policja apeluje do kierowców o unikanie prowadzenia pojazdów po spożyciu alkoholu czy zażyciu narkotyków. Świadków takich sytuacji prosimy o niezwłoczne zgłoszenie na numer alarmowy 112.


Opierając się na: Policja Olkusz