Turniej Rycerski na zamku Rabsztyn już w ten weekend!
Już w najbliższy weekend miłośnicy historii i średniowiecznych tradycji będą mieli okazję uczestniczyć w wyjątkowym wydarzeniu na zamku w Rabsztynie. Przed nami 18. Turniej Rycerski, który obfituje w atrakcje zarówno dla dorosłych, jak i dla dzieci.

Pokazy rycerskie i turnieje łucznicze

Turniej Rycerski na zamku w Rabsztynie rozpocznie się w sobotę od widowiskowego pokazu sokolniczego. Następnie na gości czeka turniej łuczniczy oraz wyjątkowy turniej walk kobiet. Oficjalne otwarcie imprezy planowane jest na godzinę 14:30, kiedy to powitane zostaną bractwa rycerskie biorące udział w wydarzeniu. Po ceremonii otwarcia rozpocznie się Bitwa o zamek, która z pewnością dostarczy widzom niezapomnianych wrażeń.

Spektakularne atrakcje i koncert na zakończenie dnia

W ciągu dnia odbędzie się także turniej miecza i tarczy oraz kolejne pokazy sokolnicze i walki drużyn rycerskich. Wieczorem, po pełnym emocji dniu, uczestnicy będą mieli okazję wysłuchać koncertu zespołu "Żniwa", który zakończy sobotnie wydarzenia na zamku.

Niedzielne zmagania i dodatkowe atrakcje

Niedziela przyniesie kolejne rycerskie zmagania, które rozpoczną się od pokazu rycerzy konnych. Następnie odbędzie się finał turnieju miecza i tarczy oraz turniej miecza długiego. W międzyczasie widzowie będą mogli zobaczyć pokaz błazna Pierona oraz pokaz Alchemika. Druga część pokazu rycerzy konnych zakończy rycerskie atrakcje tego dnia.

Stoisko promocyjne i transport dla uczestników

Oprócz głównych atrakcji turniejowych, organizatorzy przygotowali również szereg dodatkowych atrakcji. Na miejscu znajdzie się namiot wróżki, pokazy garncarza, stoiska rękodzielnicze i gastronomiczne, a także stoisko promocyjne Miasta i Gminy Olkusz. Warto skorzystać z bezpłatnych autobusów komunikacji miejskiej, które będą dowozić uczestników z różnych punktów miasta bezpośrednio na zamek.

Organizatorzy i patroni wydarzenia

Organizatorem turnieju jest Burmistrz Miasta i Gminy Olkusz Roman Piaśnik, który objął honorowy patronat nad imprezą. W organizacji wydarzenia wspierają go Miejski Ośrodek Kultury w Olkuszu, Zamek Rabsztyn oraz bractwo rycerskie "Leo Corde". Partnerami turnieju są Stowarzyszenie "Zamek Rabsztyn" oraz Związek Komunalny Gmin "Komunikacja Międzygminna". Patronat medialny nad wydarzeniem objęły Przegląd Olkuski i Gazeta Olkuska.

Zapraszamy wszystkich mieszkańców oraz turystów do wzięcia udziału w tym niezwykłym wydarzeniu, które pozwala przenieść się w czasie i poczuć atmosferę średniowiecznych zmagań.


Wg inf z: UM Olkusz