Drugoklasiści poznają tajniki pracy policjantów w olkuskiej komendzie

Drugoklasiści z olkuskiej Czwórki” mieli wyjątkową okazję poznać od podszewki pracę policjantów. Wizyta w Komendzie Powiatowej Policji w Olkuszu dostarczyła im nie tylko wiedzy o codziennych obowiązkach mundurowych, ale też niezapomnianych wrażeń i emocji.
- Olkusz i jego policjanci otwierają drzwi dla najmłodszych
- Policyjna strzelnica i radiowóz na wyciągnięcie ręki w Olkuszu
Olkusz i jego policjanci otwierają drzwi dla najmłodszych
W środę 21 maja uczniowie drugiej klasy Szkoły Podstawowej nr 4 w Olkuszu odwiedzili lokalną komendę policji, by na własne oczy zobaczyć, jak wygląda praca dzielnicowego oraz technika kryminalistyki. To niezwykłe spotkanie pozwoliło dzieciom zanurzyć się w świat policyjnych tajemnic i codziennych wyzwań służby.
Pod czujnym okiem funkcjonariuszy mali goście poznali różnorodne narzędzia wykorzystywane podczas patroli i interwencji. Mundurowi chętnie dzielili się swoimi doświadczeniami, opowiadając o tym, jak ważna jest ich rola w zapewnianiu bezpieczeństwa mieszkańcom Olkusza. Szczególnym zainteresowaniem cieszyła się prezentacja walizki daktyloskopijnej zestawu do pobierania odcisków palców, który technik kryminalistyki demonstrował z pasją i precyzją.
Policyjna strzelnica i radiowóz na wyciągnięcie ręki w Olkuszu
Jednym z najbardziej emocjonujących punktów wizyty była możliwość zwiedzenia strzelnicy, gdzie policjanci doskonalą swoje umiejętności strzeleckie. Instruktor wyszkolenia strzeleckiego przybliżył dzieciom specyfikę treningów, podkreślając znaczenie precyzji i odpowiedzialności w tej formie szkolenia.
Na zakończenie wizyty uczniowie mogli usiąść za kierownicą policyjnego radiowozu chwila ta wywołała uśmiechy na wielu twarzach i wzbudziła prawdziwe emocje. Całe spotkanie było pełne pytań ze strony dzieci, co świadczyło o ich żywym zainteresowaniu zawodem policjanta oraz zagadnieniami związanymi z bezpieczeństwem.
Ta wyjątkowa lekcja poza klasą nie tylko przybliżyła młodym mieszkańcom Olkusza pracę służb mundurowych, ale również pokazała, jak ważna jest współpraca i wzajemne zaufanie między policją a społecznością miasta.
Na podst. Policja Olkusz
Ostatnie Artykuły

W olkuskim starostwie działa punkt, który prowadzi przez wymianę pieca i OZE

Mammobus przyjedzie do Olkusza - bezpłatne badania piersi w kwietniu

Olkuska policja i II LO spięły współpracę jednym podpisem

Powiat Olkuski dostał 450 tys. zł na walkę z wodą, która wraca spod ziemi

Klucze włączają Orlik w stały ruch i otwierają szkoły po lekcjach

Bajkowy portret rodziny ma pokazać szkolne talenty z Małopolski

Garaż w Olkuszu pękał od narkotyków - policja znalazła 17,5 kg

Olkusz zagrał w małopolski finał - Gaj i Michalczyk rządzili przy stołach

„Dwójka” z Olkusza rzutem na taśmę zgarnia szkolne złoto w hali MOSiR

Baśnie Andersena ożyły w olkuskiej bibliotece - dzieci zrobiły show

Młodzi z gminy Wolbrom stanęli na podium turnieju wiedzy pożarniczej

Łobzów znów postawił na rowery i bezpieczeństwo młodych

Na Pustyni Błędowskiej łączą ochronę z zabawą i lekcją przyrody

