Badanie satysfakcji czytelników w Olkuszu wyniki i plany na przyszłość

Olkuńska biblioteka zaskoczyła mieszkańców rekordowa liczba uczestników badania satysfakcji! Co nowego planują bibliotekarze?
- Olkusz i PiMBP jak czytelnicy oceniają swoje miejsce spotkań z literaturą
- Co mówią olkuszanie o swojej bibliotece i jakie zmiany szykują się w najbliższym czasie
Olkusz i PiMBP jak czytelnicy oceniają swoje miejsce spotkań z literaturą
W maju 2025 roku w olkuskiej Powiatowej i Miejskiej Bibliotece Publicznej przeprowadzono wyjątkowe badanie, które przyciągnęło uwagę setek mieszkańców. W ramach obchodów XXII Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek oraz XXIII Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom, placówka postanowiła zapytać swoich użytkowników o opinie na temat funkcjonowania biblioteki. Wyniki przerosły najśmielsze oczekiwania liczba zwróconych ankiet była imponująca, a głosy czytelników pełne entuzjazmu i konstruktywnych pomysłów.
To nie tylko statystyki to prawdziwa mapa potrzeb i marzeń tych, którzy codziennie odwiedzają PiMBP. Dzięki nim biblioteka otrzymała potężny zastrzyk motywacji do dalszego rozwoju i ulepszania swojej oferty.
Co mówią olkuszanie o swojej bibliotece i jakie zmiany szykują się w najbliższym czasie
Opinie mieszkańców jasno wskazują, co działa bez zarzutu, a gdzie można jeszcze podnieść jakość usług. Użytkownicy docenili przyjazną atmosferę, bogaty księgozbiór oraz różnorodne wydarzenia kulturalne organizowane przez bibliotekę. Jednocześnie zgłosili konkretne sugestie dotyczące udogodnień i nowoczesnych rozwiązań, które mogłyby uczynić to miejsce jeszcze bardziej atrakcyjnym.
Dzięki tym cennym wskazówkom pracownicy PiMBP w Olkuszu są gotowi wdrożyć nowe inicjatywy, które sprawią, że biblioteka stanie się przestrzenią jeszcze bardziej otwartą na potrzeby wszystkich grup wiekowych. Jak podkreślają sami organizatorzy:
Każde ciepłe słowo było dla nas prawdziwym prezentem dziękujemy za Wasze zaufanie i obecność. Do zobaczenia w Bibliotece razem tworzymy to miejsce!”
To zaproszenie do dalszej współpracy i wspólnego budowania miejsca, które inspiruje do czytania i rozwoju.
Autor: krystian