Andersenowskie inspiracje w Olkuszu 700 dzieci odkrywa magię baśni

Setki dzieci z Olkusza odkrywały na nowo magię baśni Andersena podczas wyjątkowego projektu w miejskiej bibliotece. Kreatywność i emocje towarzyszyły im przez kilka miesięcy, a efekty tych spotkań zachwyciły wszystkich uczestników!
- Olkuska biblioteka tętniła życiem dzięki baśniom Andersena
- Burmistrz Olkusza wspiera rozwój kulturalny najmłodszych mieszkańców
Olkuska biblioteka tętniła życiem dzięki baśniom Andersena
Wiosna i początek lata w Olkuszu upłynęły pod znakiem niezwykłych wydarzeń literackich dla najmłodszych. Z okazji 220. rocznicy urodzin Hansa Christiana Andersena, Miejska Biblioteka zaprosiła dzieci z klas 1–3 oraz przedszkolaki do udziału w cyklu zajęć pełnych fantazji i twórczej zabawy. Przez kilka miesięcy odbyło się kilkadziesiąt spotkań, które przyciągnęły ponad 700 młodych uczestników.
Podczas warsztatów dzieci nie tylko słuchały klasycznych baśni, ale także aktywnie uczestniczyły w tworzeniu ilustracji, odgrywaniu scenek teatralnych oraz rozmowach o ukrytych przesłaniach i wartościach. Takie podejście pozwoliło maluchom głębiej zrozumieć historie Andersena i rozbudzić ich wyobraźnię.
Burmistrz Olkusza wspiera rozwój kulturalny najmłodszych mieszkańców
Projekt „Andersenowskie Inspiracje” odbył się pod honorowym patronatem Burmistrza Miasta i Gminy Olkusz, który docenił znaczenie inicjatywy dla edukacji i rozwoju dzieci. Dzięki wsparciu lokalnych władz możliwe było zorganizowanie różnorodnych zajęć, które łączyły naukę z zabawą, a także integrowały młodych mieszkańców miasta.
„Andersen niezmiennie inspiruje – a jego baśnie żyją dalej, w oczach i sercach kolejnych pokoleń” – podkreślają organizatorzy, którzy już planują kolejne edycje podobnych przedsięwzięć. To doskonały przykład na to, jak tradycja literacka może stać się pomostem do kreatywnego rozwoju dzieci.
Wg inf z: Biblioteka Olkusz
Ostatnie Artykuły

Małe stopy, wielka walka o punkty. Olkusz szykuje lekkoatletyczne emocje

Hejt to nie anonimowy troll, to kolega z ławki. Jak naprawdę wygląda cyfrowe życie uczniów?

To nie jest już „internet”. To ich codzienność. Co naprawdę widzą młodzi w sieci?

Nie żyje Łukasz Litewka - poseł Lewicy zginął w wypadku

Lekcja o klimacie wyszła poza klasę. Dzieci zobaczyły przyrodę z bliska

Przedszkolaki przejmą halę w Olkuszu. Spartakiada wraca z energią

Objazd linii SŁ przez Jasną. Remont przy Wyszyńskiego zmienia kurs

Policjanci z Polski i Słowacji ćwiczyli w Olkuszu scenariusze, które ratują życie

Rowery, testy i pierwsza pomoc - młodzi z Olkusza sprawdzili się na drodze

Program wczesnego wykrywania raka płuc w Olkuszu ma już realizatora

W sobotę PSZOK w Olkuszu pozostanie zamknięty na jeden dzień

Idiomy dały się we znaki uczniom z Olkusza – finał miał mocną stawkę

Wolbrom wprowadza strefę. W centrum kierowcy dostaną 50 minut gratis

