Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Olkusz

"Dzień Bezpiecznego internetu w powiecie olkuskim"

W jaki sposób ustrzec się niebezpieczeństw w sieci i nie narazić się na odpowiedzialność karną dowiedzieli się uczniowie dwóch szkół podstawowych powiatu olkuskiego w ramach obchodów „Dnia Bezpiecznego Internetu” -tworzymy kulturę szacunku w sieci.

W ramach obchodów „Dnia Bezpiecznego Internetu” 6 lutego 2018 roku policjantka olkuskiej komendy odwiedziła szkołę Podstawową w Braciejówce. Funkcjonariuszka przekazała uczniom wiedzę na temat zasad bezpiecznego korzystania z Internetu. Przestrzegła przed nieodpowiedzialnym umieszczaniem w Internecie własnych zdjęć, filmików, czy też komentarzy oraz o zagrożeniach związanych ze spotykaniem się i kontaktowaniem z osobami poznanymi w sieci. Uczniowie obejrzeli również filmy profilaktyczne na temat bezpiecznego korzystania z Internetu. Na koniec policjantka wraz z nauczycielką Panią Anną Facler-Januszek przygotowała konkursy z nagrodami. Dzieci mogły wykazać się wiedzą rozwiązując krzyżówki i quizy, było przy tym dużo zabawy połączonej z nauką.

Kontynuacją obchodów „Dnia Bezpiecznego Internetu” jest kolejne (7.02.18r) spotkanie z uczniami Szkoły Podstawowej nr 4 w Olkuszu, którego tematem przewodnim było szeroko rozumiane bezpieczeństwo w sieci. W trakcie spotkania sierż. szt. Marika Guzik-Gajda wraz z nauczycielem Panem Rafałem Michalskim omówili takie zagadnienia, jak: do czego służy Internet, zasady bezpiecznego korzystania jak ważne jest czytanie regulaminów portali społecznościowych oraz jakie mogą być konsekwencje ich łamania. Podczas zajęć obecny był Wiceprzewodniczący Rady Miejskiej Pan Henryk Gamrat, który ufundował nagrody dla uczniów biorących udział w konkursie oraz dyrektor szkoły Pan Mirosław Jurczyk wraz z nauczycielami, którzy czuwali nad przebiegiem konkursów. Dzieci chętnie odpowiadały na zadawane pytania i rozwiązywały testy. Tego typu spotkania pokazują, że temat bezpieczeństwa w Internecie jest ciągle aktualny i dlatego policjanci, jak i nauczyciele przy wspólnej współpracy nadal będą instruować dzieci i młodzież jak bezpiecznie poruszać się w wirtualnym świecie.