Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Olkusz

Olkuscy policjanci odzyskali skradziony samochód

Policjanci Wydziału Prewencji olkuskiej komendy zatrzymali 37-letniego mieszkańca Olkusza, podejrzanego o kradzież samochodu marki Ford Transit. Mężczyzna przyznał się do kradzieży i usłyszał już w tej sprawie zarzuty. Grozi mu nawet 10 lat pozbawienia wolności.

4 stycznia 2018 r. do komendy w Olkuszu zgłosił się 56-letni mężczyzna, który oświadczył, że z posesji znajdującej się w Olkuszu na ul. Sławkowskiej, został skradziony mu pojazd. Samochód marki Ford Transit stał zaparkowany na podwórku prywatnej posesji. W środku pojazdu znajdował się dowód rejestracyjny i polica ubezpieczenia OC. Kiedy mężczyzna wyszedł z domu, zauważył jego brak. Nie wiedział kto mógł ukraść samochód a na posesji nie było monitoringu. Wartość utraconego auta właściciel wycenił na 5 tys. zł.

W toku prowadzonych czynności 9 stycznia 2018 r. Policjanci Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego, ustalili posesje przy której może być zaparkowany skradziony pojazd. Funkcjonariusze niezwłocznie udali się na miejsce i potwierdzili ten fakt. Podejrzanym o kradzież okazał się 37-letni mężczyzna, który w trakcie wykonywanych czynności przyznał, się do kradzieży z włamaniem. Ponadto ustalono, że olkuszanin, użytkował skradziony pojazd przez 3 dni. Jak się okazało 37-latek posiada sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. Nieodpowiedzialny mężczyzna w środę (10.01.2018r) usłyszał zarzuty teraz Sąd zdecyduje o jego dalszym losie. Grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.