Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Olkusz

Olkusz.X Policyjny Turniej Strzelecki

6 listopada 2017 roku odbył się X Policyjny Turniej Strzelecki dla funkcjonariuszy powiatu olkuskiego. Patronat nad zawodami strzeleckimi objął Komendant Powiatowy Policji w Olkuszu insp. Tomasz Zając oraz Niezależny Samorządny Związek Zawodowy Policjantów. Turniej odbył się na terenie strzelnicy Komendy Powiatowej Policji w Chrzanowie.

Zawody rozpoczęły się punktualnie o godzinie 9:00. W turnieju uczestniczyło dziesięć, 3-osobowych drużyn, reprezentowanych przez przedstawicieli poszczególnych wydziałów, ogniw i kierownictwo z Komendy Powiatowej Policji w Olkuszu oraz przedstawicieli komisariatów policji z Bukowna, Klucz i Wolbromia, którzy walczyli o Puchar przechodni komendanta. Każdy z uczestników turnieju startował w dwóch konkurencjach oddając 10 strzałów do tarcz znajdujących się w odległości 25 metrów. W pierwszej konkurencji każdy zawodnik strzelał w kierunku tarczy olimpijskiej (TS-2) i musiał zmieścić się w czasie 3 minut. W drugiej konkurencji każdy uczestnik turnieju strzelał w kierunku tarczy (TS-9), tzw. Francuz, gdzie na oddanie wszystkich strzałów miał tylko 1 minutę.

Najlepszym strzelcem w X Policyjnym Turnieju Strzeleckim Powiatu Olkuskiego, w strzelaniu indywidualnym został st.asp. Łukasz Zańko z Zespołu Dzielnicowych, drugim w kolejności okazał się być asp.szt. Tomasz Mosur z Wydział sztab Policji na trzecim miejscu uplasował się podkom. Jerzy Wilk, Komendant Komisariatu policji w Kluczach. Najlepszymi strzelcami drużynowo okazali się być policjanci z Wydział Sztab Policji z KPP w Olkuszu, którzy zajęli pierwsze miejsce, na drugiej pozycji znalazła się drużyna z Komisariatu Policji w Bukownie a na trzecim miejscu drużyna z Wydziału kryminalnego – pion operacyjny z Komendy Powiatowej Policji w Olkuszu.