Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Olkusz

Policjant z wizytą u przedszkolaków i uczniów w Dłużcu

Policjant z Zespołu ds. Nieletnich i Patologii Komendy Powiatowej Policji w Olkuszu, asp. szt. Marcin Adamek w ubiegłym tytoniu gościł w szkole podstawowej w Dłużcu. Funkcjonariusz przeprowadził prelekcje na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz o kontaktach z osobą obcą.

W dniu 07.12.2017 roku w czasie spotkania w szkole podstawowej w Dłużcu, policjant przekazywał najmłodszym, cenne informacje, dotyczące bezpieczeństwa na drodze, m.in: jak korzystać z chodników, przejść dla pieszych, przy jakim świetle przechodzimy przez jezdnie lub drogę oraz przypomniał o obowiązku noszenie elementów odblaskowych, aby być lepiej widocznym na drodze. Przedszkolaki i uczniowie najmłodszych klas dowiedziały się jakie niebezpieczeństwa mogą wynikać z kontaktów z nieznajomymi i jak uniknąć takich zdarzeń. Wyjaśnił również jak należy postępować, gdy na drodze spotkamy groźnego psa. Jak się wtedy zachować i jaką przyjąć postawę.

Mundurowy przypomniał maluchom o ważnych numerach alarmowych i wyjaśnił, kiedy i w jakich sytuacjach należy z nich korzystać. Dzieciaki z zaangażowaniem uczestniczyli w spotkaniu, nie obyło się również bez pytań dotyczących pracy policji.

Wizyta odbyła się w ramach akcji, „Kreci mnie bezpieczeństwo przez cały rok szkolny”, która zakończyła się wspólnymi pamiątkowymi zdjęciami.


Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.