Uwaga kierowco -  ślisko na drogach!

Policjanci apelują o zachowanie ostrożności. Niekorzystne warunki atmosferyczne, śliska nawierzchnia, opady deszczu i mgły mogą przyczynić się do powstawania kolizji i wypadków na drodze.

20 listopada 2017 roku w Wierzchowisku doszło do wypadku drogowego, w którym zostały ranne dwie osoby: kierowca i pasażerka opla. Jak wstępnie ustalili policjanci kierujący zespołem pojazdów marki Scania wraz z przyczepą, na łuku drogi zderzył się z jadącym z naprzeciwka oplem. Do wypadku doszło prawdopodobnie na skutek zarzucenia przyczepy na przeciwległy pas ruchu. Droga w tym miejscu była mokra i śliska.

Z kolei wczoraj (21.11.17r.) samochód marki Volkswagen Golf potrącił 65-letniego mężczyznę, który znajdował się na przejściu dla pieszych. Mężczyzna został przewieziony do szpitala w Olkuszu.

Policjanci będą wyjaśniać dokładne przyczyny i okoliczności tych zdarzeń drogowych.

Zachowajmy czujność!

Śliska nawierzchnia sprawia, że wydłuża się znacznie czas hamowania pojazdu. Gwałtowne manewry wykonywane na mokrej nawierzchni, czy błocie poślizgowym mogą przyczynić się do utraty panowania nad pojazdem a w konsekwencji do wypadków i kolizji. Zdejmijmy nogę z gazu, zachowajmy także zasadę ograniczonego zaufania. Kierowcom przypominamy o zmianie opon z letnich na zimowe. Pieszym, z kolei, o korzystaniu z elementów odblaskowych. Zwłaszcza, że na drodze szybko zmieniają się warunki i wcześnie zapada zmrok. Kamizelki odblaskowe, breloczek, opaska czy zwykła latarka sprawią, że przy złej pogodzie i słabo oświetlonej drodze, piesi będą lepiej widoczni dla kierowców.