Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Olkusz

Olkuscy seniorzy już niebawem będą mieli do dyspozycji nowocześnie wyposażony Dzienny Dom Pobytu dla Seniorów, w którym mieszkańcy powyżej 60 roku życia nie tylko uzyskają pomoc fachowców, ale również skorzystają z bogatej oferty spędzenia czasu wolnego. Gmina Olkusz otrzymała na to zadanie wsparcie w wysokości 80 000 zł, które pozwoli na zakup niezbędnego wyposażenia. 20 000 zł wkładu własnego dołożonych zostanie z budżetu Gminy Olkusz.

- Niezwykle cieszy nas kolejna dobra informacja o przyznanych środkach zewnętrznych na nasze działania. Niedawno informowaliśmy o dużym dofinansowaniu na działania dla najmłodszych mieszkańców, a teraz możemy przekazać dobre informacje dotyczące naszych seniorów. W moim odczuciu ośrodek wsparcia dziennego jest interesującą formą pomocy dla seniorów i ich rodzin. W placówce seniorzy będą mogli spędzać czas w ciągu dnia pod okiem specjalistów, którzy będą dla nich wsparciem – komentuje Roman Piaśnik, burmistrz Olkusza.

Gmina Olkusz realizuje projekt we współpracy z Caritas Diecezji Sosnowieckiej. Z usług Dziennego Domu Pobytu dla Seniorów będzie mogło skorzystać 30 osób starszych. Będzie to możliwe dzięki pozyskanemu dofinansowaniu z Programu Wieloletniego „Senior+” na lata 2015-2020, edycja 2018.

Ośrodek mieścić się będzie w budynku przy ul. Żuradzkiej 16, który gmina Olkusz oddała Caritas w użyczenie. Prace dostosowawcze – prowadzone przez Caritas na I piętrze budynku zmierzają ku końcowi, a w ramach przyznanej kwoty dofinansowania zakupione zostanie wyposażenie i specjalistyczny sprzęt umożliwiający komfortowy pobyt seniorów w Ośrodku. Funkcjonować w nim będą m.in.: świetlica z jadalnią i zapleczem kuchennym, pokój rehabilitacyjny, pokój zabiegowo-pielęgniarski, pomieszczenie klubowe, pokój odpoczynku czy pomieszczenie do terapii indywidualnej.