Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Olkusz

Weekend z profilaktyką - policjanci na festynach i „Dniach Olkusza”

Tradycyjnie od kilku lat na festyny rodzinne i inne uroczystości zapraszani są policjanci. Funkcjonariusze chętnie uczestniczą w takich spotkaniach, nie tylko prezentując sprzęt, który na co dzień jest wykorzystywany w służbie, ale i udzielają rad i wskazówek na temat bezpieczeństwa. Działania profilaktyczne mundurowych odbywają się w ramach akcji „ Kreci mnie bezpieczeństwo”.

Podczas sobotniej imprezy „Święto Srebra Dni Olkusza 2018” organizatorzy przygotowali dla dzieci wiele atrakcji. Przed rozpoczęciem meczu ligowego piłki nożnej, na olkuski stadion wjechał wóz strażacki, karetka pogotowia i policyjny radiowóz. Służby zaprezentowały swój sprzęt, który wykorzystują w swojej pracy.

Z kolei w niedzielę policjantka z komendy, technik kryminalistyki i dzielnicowi z komisariatu w Wolbromiu brali udział w imprezie bieg „Wolbromska Ciężka Dycha”. Policjantów nie zabrakło także na festynie parafialnym w Zadrożu.

Obecność mundurowych na festynach rodzinnych to okazja do promowania bezpieczeństwa wśród mieszkańców powiatu. W czasie takich spotkań, zarówno dzieci jak i dorośli, mają okazję usłyszeć kilka wskazówek na temat bezpieczeństwa zwłaszcza, że zbliża się okres wakacyjny. Każdy kto podszedł do policyjnego stanowiska, mógł znaleźć coś dla siebie, aktywnie spędzić czas i uzyskać kilka porad na temat bezpieczństwa.

Policjanci podkreślali, że spotkania profilaktyczne w ramach kampanii „Kręci mnie bezpieczeństwo” będą kontynuowane, zaplanowano szereg spotkań w formie festynów czy pikników rodzinnych gdzie zasady bezpiecznego zachowania będą przekazywane zarówno dzieciom i młodzieży jak i ich opiekunom.